Username: Password:    Register
 




e-mail:
info@betonews.com




 
Livescore - Latest events  
Date/Time Champ. Min. Player Action Home Team Score Away Team Action Player More
16:07 HOL1 69 C. Leemans VVV 1 - 1 PEC Zwolle    
16:06 HOL1 68     VVV 0 - 1 PEC Zwolle D. Marcellis
16:04 ITA C1B 67     Pordenone 3 - 1 Teramo C. Ilari
16:03 HOL1 68     Groningen 1 - 0 Twente P. Bijen
16:03 GER R SW 90+1     Stuttgart II 0 - 3 Wormatia Worms J. Dorow
16:02 BULC 88     Lokomotiv Sofia 1929 2 - 1 Vereya Elias
16:02 BULC 80     Lokomotiv Sofia 1929 2 - 1 Vereya Y. Nurgaliyev
16:02 BULC 79 N. Tsvetkov Lokomotiv Sofia 1929 2 - 1 Vereya    
16:02 BULC 78     Lokomotiv Sofia 1929 1 - 1 Vereya I. Munin
16:02 BULC 73     Lokomotiv Sofia 1929 1 - 1 Vereya David González
16:02 BULC 70     Lokomotiv Sofia 1929 1 - 1 Vereya Elias
16:02 BULC 68 M. Stankev Lokomotiv Sofia 1929 1 - 1 Vereya    
16:02 BULC 58     Lokomotiv Sofia 1929 1 - 1 Vereya I. Munin
16:02 BULC 35     Lokomotiv Sofia 1929 1 - 1 Vereya Y. Nurgaliyev
16:02 BULC 26     Lokomotiv Sofia 1929 1 - 0 Vereya Hussein Abdul Ghani
16:02 BULC 2 I. Ivanov Lokomotiv Sofia 1929 1 - 0 Vereya    
16:01 GER3 90+5 F. Schleusener Karlsruher SC 2 - 0 Rot-Weiß Erfurt    
16:01 SWE1 41     Djurgården 0 - 1 Hammarby B. Paulsen
16:00 UZB 80 A. Bakhritdinov Qizilqum 2 - 2 Olmaliq    
16:00 UZB 70     Qizilqum 1 - 2 Olmaliq I. Jelić
16:00 UZB 60 S. Shodmonov Qizilqum 1 - 1 Olmaliq    
16:00 UZB 26 V. Grigoryev Qizilqum 0 - 1 Olmaliq    
16:00 UZB 13     Qizilqum 0 - 1 Olmaliq V. Kosmynin
15:59 GER3 90+3     Karlsruher SC 1 - 0 Rot-Weiß Erfurt S. Benamar
15:58 ENGC 77     Sheffield Wednesday 2 - 4 Sheffield United L. Clarke
15:58 GER W 90 L. Beerensteyn Bayern München (W) 2 - 0 Köln (W)    
15:57 DE SL 90+2 M. Christensen AaB 3 - 0 Lyngby    
15:57 TUR2 45+2     BB Erzurumspor 0 - 2 Boluspor İ. Başaran
15:56 ENGC 75     Sheffield Wednesday 2 - 3 Sheffield United C. Basham
15:56 NOR (W) 42     Røa (W) 1 - 1 Grand Bodø (W) A. Birkeland
15:55 BLR 85 O. Javashvili Slavia 2 - 0 Krumkachy    
15:55 FIN1 87 A. David PS Kemi 1 - 1 VPS    
15:55 SWE (W) 42     Piteå (W) 1 - 0 Hammarby (W) O. Ekblom
15:55 DE SL 89     AaB 2 - 0 Lyngby K. Ojo
15:55 FIN1 86     PS Kemi 1 - 1 VPS M. Viitikko
15:55 FRA1 45+2 Gabriel Silva Saint-Étienne 1 - 1 Rennes    
15:54 FIN1 86 M. Kaljumäe PS Kemi 1 - 1 VPS    
15:54 HOL1 59 D. Warmerdam Groningen 1 - 0 Twente    
15:54 ITA C1B 58 F. Agnello AlbinoLeffe 1 - 1 Gubbio    
15:54 ITA1 43 R. Mandragora Crotone 1 - 0 Benevento    
15:52 GER W 82 N. Lührßen Werder Bremen (W) 2 - 1 Duisburg (W)    
15:52 ALB 85 Elis Bakaj Kukësi 3 - 0 Laçi    
15:51 BEL1 52 B. Verstraete Gent 0 - 1 Zulte-Waregem    
15:51 ENG WSL 44     Yeovil Town (W) 0 - 2 Manchester City (W) J. Ross
15:51 ENG WSL 44 M. Bartrip Reading (W) 0 - 1 Sunderland (W)    
15:51 NOR2 43 S. Skålevik Start 0 - 0 Levanger    
15:50 GER W 83 A. Popp Wolfsburg (W) 5 - 0 USV Jena (W)    
15:50 ITA1 40     Hellas Verona 0 - 2 Lazio C. Immobile
15:49 GER R SW 73     Stuttgart II 0 - 2 Wormatia Worms A. Stulin
15:49 ENGC 67     Sheffield Wednesday 2 - 3 Sheffield United M. Duffy
15:49 ITA C1B 49     AlbinoLeffe 0 - 1 Gubbio L. Paramatti
15:48 FRA1 41     Saint-Étienne 0 - 1 Rennes B. Bourigeaud
15:48 SWE (W) 41     Göteborg (W) 0 - 0 Kristianstad (W) H. Sandström
15:48 NOR2 41     Tromsdalen 0 - 3 Jerv B. Akintola
15:48 NOR2 39 J. Enkerud Elverum 5 - 0 Arendal    
15:48 LAT 32     Ventspils 0 - 1 Riga B. Vaštšuk
15:48 UKR2 84     Naftovyk-Ukrnafta 1 - 2 Avanhard V. Sharay
15:47 CHI 85 Gu Cao Henan Jianye 2 - 0 Shandong Luneng    
15:47 ENGC 65 Lucas João Sheffield Wednesday 2 - 2 Sheffield United    
15:46 BULC 120 T. Chavorski Botev Vratsa 3 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 102 E. Stoev Botev Vratsa 2 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 93 Y. Smirnov Botev Vratsa 1 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 90+2 B. Borisov Botev Vratsa 1 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 90+2 P. Atanasov Montana 2 - 1 Cherno More    
15:46 BULC 90+1 S. Georgiev Botev Vratsa 1 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 90+1     Botev Vratsa 1 - 1 OFK Pirin A. Renja
15:46 RUS3 90 E. Dukhnov Sakhalin 0 - 1 Dinamo Barnaul    
15:46 BULC 89     Montana 1 - 1 Cherno More M. Kuzma
15:46 BULC 88 D. Vasev Montana 1 - 0 Cherno More    
15:46 BULC 88     Botev Vratsa 1 - 1 OFK Pirin A. Souda
15:46 BULC 86     Montana 1 - 0 Cherno More O. Starokin
15:46 RUS3 84 I. Yakovlev Zenit Irkutsk 1 - 4 Chita    
15:46 BULC 83     Montana 1 - 0 Cherno More A. Soukouna
15:46 BULC 81 E. Stoev Botev Vratsa 1 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 78 P. Alyoshev Botev Vratsa 1 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 75 I. Harizanov Botev Vratsa 0 - 1 OFK Pirin    
15:46 BULC 66 P. Alyoshev Botev Vratsa 0 - 1 OFK Pirin    
15:46 RUS3 61     Sakhalin 0 - 0 Dinamo Barnaul D. Chudoyakov
15:46 BULC 57     Botev Vratsa 0 - 1 OFK Pirin A. Renja
15:46 RUS3 57     Zenit Irkutsk 1 - 2 Chita A. Yarkin
15:46 BULC 55 T. Chavorski Botev Vratsa 0 - 1 OFK Pirin    
15:46 RUS3 55 I. Bazaev Smena Komsomolsk 0 - 1 Irtysh    
15:46 BULC 54     Montana 1 - 0 Cherno More M. Ognyanov
15:46 BULC 54 D. Gadzhev Botev Vratsa 0 - 1 OFK Pirin    
15:46 RUS3 47     Zenit Irkutsk 1 - 2 Chita A. Zakharov
15:46 RUS3 45     Zenit Irkutsk 1 - 2 Chita D. Efremov
15:46 RUS3 44 E. Dukhnov Sakhalin 0 - 0 Dinamo Barnaul    
15:46 RUS3 41 I. Kungurov Zenit Irkutsk 1 - 2 Chita    
15:46 BULC 37     Botev Vratsa 0 - 1 OFK Pirin S. Nikolov
15:46 RUS3 31     Smena Komsomolsk 0 - 1 Irtysh A. Orlov
15:46 RUS3 30 A. Bondarenko Zenit Irkutsk 1 - 2 Chita    
15:46 BULC 29 A. Iliev Montana 1 - 0 Cherno More    
15:46 RUS3 24     Zenit Irkutsk 1 - 2 Chita A. Volgin
15:46 BULC 23 A. Iliev Montana 1 - 0 Cherno More    
15:46 RUS3 22     Smena Komsomolsk 0 - 1 Irtysh N. Antipov
15:46 RUS2 80 A. Bogatyrev Tyumen 4 - 0 Avangard Kursk    
15:46 TUR2 36     BB Erzurumspor 0 - 1 Boluspor R. Poepon
15:46 FIN1 78     PS Kemi 1 - 1 VPS J. Voutilainen
15:46 GER W 77 Z. Jakabfi Wolfsburg (W) 4 - 0 USV Jena (W)    
15:46 HOL1 51 O. Idrissi Groningen 1 - 0 Twente    
15:46 NOR2 37     Tromsdalen 0 - 2 Jerv A. Hagen
15:44 UZB 68     Mash'al 1 - 1 Buxoro I. Nagaev
15:44 UZB 63 S. Shaymanov Mash'al 1 - 0 Buxoro    
15:44 UZB 52     Mash'al 0 - 0 Buxoro A. Samatov
15:44 UZB 37 I. Tymonyk Mash'al 0 - 0 Buxoro    
15:44 UZB 35     Mash'al 0 - 0 Buxoro V. Baenko
15:44 ALB 77 Elton Calé Kukësi 2 - 0 Laçi    
15:44 BLR 72 B. Ndoye Slavia 1 - 0 Krumkachy    
15:44 GER3 80     Aalen 0 - 1 Magdeburg T. Schwede
15:44 ENG WSL 35 J. Taylor Arsenal (W) 1 - 1 Birmingham City (W)    
15:44 ZAF 33     Chippa United 0 - 0 Bloemfontein Celtic T. Mabaso
15:43 DE SL 78     AaB 2 - 0 Lyngby M. George
15:43 TUR3 B 90+3     Şanlıurfaspor 1 - 0 Fatih Karagümrük B. Göksel
15:43 TUR3 B 90+1 A. Akyıldız Şanlıurfaspor 1 - 0 Fatih Karagümrük    
15:43 TUR3 K 90     Kastamonuspor 0 - 0 Sivas Belediyespor N. Salman
15:43 TUR3 B 88 M. Gönülaçar Şanlıurfaspor 1 - 0 Fatih Karagümrük    
15:43 TUR3 B 87 B. Öztürk Şanlıurfaspor 1 - 0 Fatih Karagümrük    
15:43 TUR3 K 84 Ç. Bülbül Kastamonuspor 0 - 0 Sivas Belediyespor    
15:43 TUR3 B 70 F. Kıroğlu Şanlıurfaspor 0 - 0 Fatih Karagümrük    
15:43 BLR 65 S. Matveichyk Shakhtyor 2 - 0 Isloch    
15:43 BLR 65 P. Rybak Shakhtyor 2 - 0 Isloch    
15:43 TUR3 K 63 D. Otman Kastamonuspor 0 - 0 Sivas Belediyespor    
15:43 TUR3 B 57     Şanlıurfaspor 0 - 0 Fatih Karagümrük G. Gelmen
15:43 TUR3 B 57 İ. Yıldırım Şanlıurfaspor 0 - 0 Fatih Karagümrük    
15:43 TUR3 B 47 H. Köçer Şanlıurfaspor 0 - 0 Fatih Karagümrük    
15:43 TUR3 B 42     Şanlıurfaspor 0 - 0 Fatih Karagümrük H. Öztürk
15:43 BLR 28     Shakhtyor 1 - 0 Isloch R. Valeev
15:43 TUR3 K 27     Kastamonuspor 0 - 0 Sivas Belediyespor T. Acar
15:43 BLR 14     Shakhtyor 1 - 0 Isloch A. Tarakanov
15:43 TUR3 K 13 E. Sekman Kastamonuspor 0 - 0 Sivas Belediyespor    
15:42 SWE2 19     Syrianska 0 - 0 Gefle A. Kralj
15:42 FRA1 34 S. Janko Saint-Étienne 0 - 0 Rennes    
15:41 GER R SW 71 R. Szarka Hoffenheim II 3 - 2 Stuttgarter Kickers    
15:41 GER R SW 69     Hoffenheim II 2 - 2 Stuttgarter Kickers L. Scepanik
15:41 GER R SW 68 P. Ochs Hoffenheim II 2 - 1 Stuttgarter Kickers    
15:41 NOR2 31 H. Cirak Elverum 4 - 0 Arendal    
15:40 FRA1 31 K. Théophile Catherine Saint-Étienne 0 - 0 Rennes    
15:40 GER R NO 90+1 W. Siakam-Tchokoten Union Fürstenwalde 4 - 1 Viktoria Berlin    
15:40 SWE (W) 27 E. Bragnum Piteå (W) 1 - 0 Hammarby (W)    
15:39 SWE2 32 M. Genc Syrianska 0 - 0 Gefle    
15:39 SWE2 32     Syrianska 0 - 0 Gefle D. Montiel
15:39 TUR3 K 29     Sarıyer 1 - 1 Eyüpspor M. Pekesen
15:38 CHI 90+3     Henan Jianye 2 - 1 Shandong Luneng Wu Yan
15:38 SWE (W) 27 C. Edlund Piteå (W) 1 - 0 Hammarby (W)    
15:38 NOR (W) 22 N. Byom-Nilssen Røa (W) 1 - 0 Grand Bodø (W)    
15:37 SWE2 29     Syrianska 0 - 0 Gefle P. Johansson
15:37 SWE1 19     Djurgården 0 - 0 Hammarby K. Bakircioglu
15:37 SWE2 19 K. Hodzic Norrby 0 - 0 Öster    
15:37 TUR2 30     Giresunspor 0 - 0 Elazığspor J. Sarpong
15:36 UKR2 65 L. Makharadze Sumy 1 - 0 Balkany Zorya    
15:36 NOR2 25 M. N'Diaye Elverum 3 - 0 Arendal    
15:35 ROM 70 V. Bărbulescu Juventus Bucureşti 1 - 1 Gaz Metan Mediaş    
15:35 ALB 61 A. Fangaj Kukësi 1 - 0 Laçi    
15:35 NOR2 25     Tromsdalen 0 - 1 Jerv B. Akintola
15:34 GER N 68     Eintracht Norderstedt 1 - 1 Eintracht Braunschw. II M. Lukowicz
15:34 GER W 70 C. Simon Freiburg (W) 1 - 1 Turbine Potsdam (W)    
15:34 SWE1 26     Kalmar 1 - 1 Östersunds FK C. Edwards
15:33 SCOP 45     Motherwell 0 - 0 Aberdeen S. Logan
15:33 GER R NO 15     ZFC Meuselwitz 0 - 1 Chemie Leipzig D. Heinze
15:33 ROM 67 D. Beţa Juventus Bucureşti 1 - 1 Gaz Metan Mediaş    
15:33 RUS2 64 A. Pavlenko Tyumen 3 - 0 Avangard Kursk    
15:33 ITA1 24     Hellas Verona 0 - 1 Lazio C. Immobile
15:32 GRESL 24     PAOK 0 - 0 PAS Giannina K. Mavropanos
15:31 TUR2 25 O. Demir Giresunspor 0 - 0 Elazığspor    
15:31 GER N 13     Germania Egestorf 0 - 1 Altona 93 P. Kunter
15:30 GER3 67     Aalen 0 - 0 Magdeburg R. Weil
15:30 SWE1 21 J. Ring Kalmar 1 - 1 Östersunds FK    
15:29 GER2 90+4     Darmstadt 98 3 - 3 Dynamo Dresden A. Lambertz
15:29 GER2 90+3     Greuther Fürth 1 - 3 Nürnberg H. Behrens
15:28 GER2 90+3     Greuther Fürth 1 - 3 Nürnberg M. Ishak
15:28 GER2 90+2 T. Kempe Darmstadt 98 3 - 3 Dynamo Dresden    
15:27 GER2 90+2 D. Raum Greuther Fürth 1 - 2 Nürnberg    
15:27 ENG WSL 90 G. Flaherty Chelsea (W) 6 - 0 Bristol City (W)    
15:27 CHI 83 Wu Yan Henan Jianye 2 - 0 Shandong Luneng    
15:27 HOL1 45+3     Ajax 0 - 2 Vitesse M. Rashica
15:27 SWE1 18     Kalmar 0 - 1 Östersunds FK L. Fritzson
15:26 GER R NO 87 Y. Brinkmann ZFC Meuselwitz 4 - 1 Chemie Leipzig    
15:26 GER R NO 88     Germania Halberstadt 2 - 2 Auerbach M. Schlosser
15:25 GER2 90 T. Boyd Darmstadt 98 2 - 3 Dynamo Dresden    
15:25 GER W 62     Freiburg (W) 0 - 1 Turbine Potsdam (W) T. Kemme
15:25 IDN 88     Arema 1 - 1 Persija R. Widodo
15:25 ITA1 15     Hellas Verona 0 - 0 Lazio M. Parolo
15:24 CZE2 11     Baník Sokolov 0 - 1 České Budějovice J. Pešek
15:23 GER R SW 14     Stuttgart II 0 - 1 Wormatia Worms J. Dorow
15:23 GER R W 7 T. Mohr Alemannia Aachen 1 - 0 Wuppertaler SV    
15:23 ENG WSL 87 M. Mjelde Chelsea (W) 5 - 0 Bristol City (W)    
15:23 HOL1 45 M. te Wierik Groningen 0 - 0 Twente    
15:23 ENG WSL 6     Reading (W) 0 - 1 Sunderland (W) S. Koren
15:22 GER W 50     Werder Bremen (W) 1 - 1 Duisburg (W) V. Kirchberger
15:22 ENG WSL 13     Arsenal (W) 0 - 1 Birmingham City (W) E. White
15:21 GER W 51 S. Laudehr Bayern München (W) 1 - 0 Köln (W)    
15:21 ITA C1B 42     Vicenza 0 - 1 FeralpiSalò S. Guerra
15:20 RUS2 51 A. Yusupov Tyumen 2 - 0 Avangard Kursk    
15:20 GER R SW 49 P. Owusu Hoffenheim II 1 - 1 Stuttgarter Kickers    
15:20 NOR2 9 J. Enkerud Elverum 2 - 0 Arendal    
15:20 TUR3 K 8 A. Harlak Sarıyer 1 - 0 Eyüpspor    
15:19 IDN 80 E. Vizcarra Arema 1 - 1 Persija    
15:17 GER2 80     Bochum 2 - 0 Ingolstadt C. Träsch
15:17 BULC 90+2     Chernomorets Balchik 0 - 2 Slavia Sofia S. Shokolarov
15:17 BULC 90+1 V. Hristov Chernomorets Balchik 0 - 2 Slavia Sofia    
15:17 BULC 90     Chernomorets Balchik 0 - 2 Slavia Sofia I. Dimitrov
15:17 BULC 83     Chernomorets Balchik 0 - 1 Slavia Sofia E. Martinov
15:17 BULC 68 G. Lugo Chernomorets Balchik 0 - 1 Slavia Sofia    
15:17 BULC 54     Chernomorets Balchik 0 - 1 Slavia Sofia I. Minchev
15:17 BULC 42 V. Veselinov Chernomorets Balchik 0 - 1 Slavia Sofia    
15:17 BULC 14     Chernomorets Balchik 0 - 1 Slavia Sofia K. Krastev
15:16 GER2 80 K. Großkreutz Darmstadt 98 1 - 3 Dynamo Dresden    
15:16 ITA C1B 37 Miguel Ángel Pordenone 3 - 0 Teramo    
15:16 GER2 80     Darmstadt 98 1 - 3 Dynamo Dresden M. Konrad
15:16 GER R NO 77 W. Siakam-Tchokoten Union Fürstenwalde 3 - 1 Viktoria Berlin    
15:16 ROM 50     Juventus Bucureşti 1 - 1 Gaz Metan Mediaş R. Romeo
15:16 RUS2 49     Tambov 3 - 1 Volgar Astrakhan I. Kalinin
15:16 ENG WSL 8     Yeovil Town (W) 0 - 1 Manchester City (W) I. Christiansen
15:15 ENG WSL 79 M. Ericsson Chelsea (W) 4 - 0 Bristol City (W)    
15:15 GER R NO 74 A. Bolyki Union Fürstenwalde 2 - 1 Viktoria Berlin    
15:15 GER3 49 Marcel Mehlem Karlsruher SC 1 - 0 Rot-Weiß Erfurt    
15:15 GER W 48 T. Knaak SGS Essen (W) 1 - 2 Hoffenheim (W)    
15:14 GER2 79 J. Gjasula Greuther Fürth 1 - 2 Nürnberg    
15:14 GER2 79 A. Sulu Darmstadt 98 1 - 2 Dynamo Dresden    
15:14 GER R NO 78 J. Mäder ZFC Meuselwitz 3 - 1 Chemie Leipzig    
15:13 GER2 76     Bochum 2 - 0 Ingolstadt S. Lex
15:13 RUS2 46 D. Popovič Orenburg 1 - 0 Shinnik    
15:12 DEN1 90 M. Eriksen Fredericia 5 - 1 Brabrand    
15:12 ITA C1B 33 D. Sottovia Mestre 1 - 0 Triestina    
15:12 ROM 47     Juventus Bucureşti 1 - 0 Gaz Metan Mediaş C. Danci
15:12 FRA1 4 A. Dioussé Saint-Étienne 0 - 0 Rennes    
15:12 NOR2 2 S. Songani Elverum 1 - 0 Arendal    
15:11 ENGC 45+2 G. Hooper Sheffield Wednesday 1 - 2 Sheffield United    
15:11 BEL1 33 F. Andrijašević Gent 0 - 1 Zulte-Waregem    
15:11 HOL1 30     VVV 0 - 1 PEC Zwolle K. Ehizibue
15:09 ITA C1B 31 F. Gerardi Pordenone 2 - 0 Teramo    
15:08 SCOP 89     Motherwell 0 - 1 Aberdeen G. Shinnie
15:07 GER R NO 70 P. le Beau ZFC Meuselwitz 2 - 1 Chemie Leipzig    
15:06 SCOP 88 C. Dunne Motherwell 0 - 1 Aberdeen    
15:05 SWE (W) 90+4     KIF Örebro (W) 2 - 2 Rosengård (W) S. Troelsgaard-Nielsen
15:05 BEL1 28     Gent 0 - 1 Zulte-Waregem P. Olayinka
15:04 GER2 68     Greuther Fürth 0 - 2 Nürnberg O. Petrak
15:03 GER R NO 67 F. Beil Germania Halberstadt 2 - 1 Auerbach    
15:02 GER2 65     Bochum 2 - 0 Ingolstadt D. Lezcano
15:00 UZB 90+2 M. Mamazulunov Neftchi 1 - 1 Sogdiana    
15:00 UZB 87     Neftchi 1 - 1 Sogdiana I. Toshpulatov
15:00 UZB 85 S. Khakimov Neftchi 1 - 1 Sogdiana    
15:00 UZB 59 A. Isroilov Neftchi 0 - 1 Sogdiana    
15:00 UZB 34 S. Khakimov Neftchi 0 - 1 Sogdiana    
15:00 UZB 33     Neftchi 0 - 1 Sogdiana G. Umirov
15:00 UZB 10     Neftchi 0 - 1 Sogdiana A. Isroilov
14:59 HOL1 21     Ajax 0 - 1 Vitesse G. Kashia
14:59 BRA3 P.O 81 Fernando Sobral Sampaio Corrêa 0 - 0 Volta Redonda    
14:59 BRA3 P.O 63 Pedro Sampaio Corrêa 0 - 0 Volta Redonda    
14:59 BRA3 P.O 59     Sampaio Corrêa 0 - 0 Volta Redonda David Batista
14:58 BRA3 P.O 90+3     Tupi 1 - 0 Fortaleza Leandro Cearense
14:58 BRA3 P.O 90+2 Ronaldo Tupi 1 - 0 Fortaleza    
14:58 BRA3 P.O 72 Marcel Tupi 0 - 0 Fortaleza    
14:58 BRA3 P.O 60     Tupi 0 - 0 Fortaleza Leandro Lima
14:58 BRA3 P.O 44 Helder Maciel Tupi 0 - 0 Fortaleza    
14:58 BRA3 P.O 41 Fernando Fernandes Tupi 0 - 0 Fortaleza    
14:58 BRA3 P.O 33     Tupi 0 - 0 Fortaleza
14:58 BRA3 P.O 13     Tupi 0 - 0 Fortaleza Ligger
14:58 UKR 90+1 O. Tymchyk Stal Kamianske 1 - 1 Olimpik Donetsk    
14:58 HOL1 21 D. van de Beek Ajax 0 - 1 Vitesse    
14:57 RUSP 90+3     Ural 3 - 1 Tosno R. Mirzov
14:56 RUSP 90+3 P. Boumal Ural 3 - 1 Tosno    
14:56 RUSP 90+3 E. Manucharyan Ural 3 - 1 Tosno    
14:56 RUSP 90+2     Ural 3 - 1 Tosno G. Melkadze
14:56 TURSL 89     Karabükspor 2 - 4 Yeni Malatyaspor K. Boutaïb
14:55 TURSL 85 A. Koné Sivasspor 2 - 3 Göztepe    
14:54 GER2 58     Greuther Fürth 0 - 2 Nürnberg C. Teuchert
14:54 HOL1 16     Groningen 0 - 0 Twente H. Vučkič
14:53 ENG PL2 Div1 87 E. Embleton Sunderland U23 1 - 2 West Ham United U23    
14:53 UKR 86 A. Khotsyanovsky Stal Kamianske 1 - 1 Olimpik Donetsk    
14:53 DEN1 84 M. Kristensen Esbjerg 1 - 1 HB Køge    
14:53 DE SL 45 P. Šafranko AaB 2 - 0 Lyngby    
14:53 TURSL 86     Karabükspor 2 - 3 Yeni Malatyaspor E. Özbir
14:53 TURSL 84 B. Başdaş Karabükspor 2 - 3 Yeni Malatyaspor    
14:53 TURSL 84     Karabükspor 2 - 3 Yeni Malatyaspor Y. Ayhan
14:53 DEN1 79 A. Albers Viborg 4 - 3 Roskilde    
14:53 VIE 59     Ha Noi 1 - 2 Sai Gon Fernandes
14:53 GER2 58     Darmstadt 98 1 - 2 Dynamo Dresden F. Ballas
14:53 GER R NO 54 K. Atıcı Union Fürstenwalde 1 - 1 Viktoria Berlin    
14:52 GER3 44 S. Vasiliadis Aalen 0 - 0 Magdeburg    
14:52 DE SL 43     AaB 2 - 0 Lyngby M. Ørnskov
14:52 RUS2 41 I. Gultyaev Tambov 3 - 0 Volgar Astrakhan    
14:52 RUS2 36 A. Bogatyrev Tyumen 1 - 0 Avangard Kursk    
14:51 DEN1 84 A. Holvad Fredericia 4 - 1 Brabrand    
14:51 GER W 41 A. Popp Wolfsburg (W) 3 - 0 USV Jena (W)    
14:51 ITA C1B 12     Südtirol 0 - 1 Bassano Virtus G. Laurenti
14:51 TURSL 84 G. Torje Karabükspor 2 - 3 Yeni Malatyaspor    
14:51 CHI 47     Henan Jianye 2 - 0 Shandong Luneng G. Pellè
14:50 GER2 53 Danilo Soares Bochum 2 - 0 Ingolstadt    
14:49 GER2 54     Darmstadt 98 1 - 2 Dynamo Dresden F. Müller
14:49 RUSP 85     Ural 3 - 1 Tosno N. Trujić
14:49 ITA C1B 9 D. Danza Pordenone 1 - 0 Teramo    
14:48 GER W 34     SGS Essen (W) 0 - 2 Hoffenheim (W) S. Linder
14:48 ENG WSL 52 M. Mjelde Chelsea (W) 3 - 0 Bristol City (W)    
14:47 RUSP 82     Ural 3 - 0 Tosno M. Poletanović
14:47 UKR 79 M. Meskhi Stal Kamianske 1 - 1 Olimpik Donetsk    
14:47 VIE 52     Ha Noi 1 - 1 Sai Gon Cao Văn Triền
14:46 IDN 49     Arema 0 - 1 Persija Sandi
14:46 ROM 37 G. Călințaru Juventus Bucureşti 1 - 0 Gaz Metan Mediaş    
14:44 GER W 33 A. Popp Wolfsburg (W) 2 - 0 USV Jena (W)    
14:44 FIN1 35 S. Mošnikov PS Kemi 1 - 1 VPS    
14:44 HKG S.S 86     R&F 1 - 2 Warriors Wong Chun Hin
14:44 HKG S.S 74 Lilley Nunez Vasudeva Das R&F 1 - 2 Warriors    
14:44 HKG S.S 68 Beto R&F 1 - 2 Warriors    
14:44 HKG S.S 64 Deng Yanlin R&F 0 - 2 Warriors    
14:44 HKG S.S 53     R&F 0 - 2 Warriors Luciano
14:44 HKG S.S 38 Tsang Kin Fong R&F 0 - 1 Warriors    
14:44 HKG S.S 15     R&F 0 - 1 Warriors Ze Victor
14:43 ENG WSL 47     Chelsea (W) 2 - 0 Bristol City (W) L. Hemp
14:43 TUR3 B 5 Y. Koçal Bugsaşspor 1 - 1 Bandırmaspor    
14:42 UKR2 38 A. Vlasyuk Naftovyk-Ukrnafta 1 - 1 Avanhard    
14:41 DE SL 30 J. Ahlmann AaB 2 - 0 Lyngby    
14:40 RUSP 76     Ural 3 - 0 Tosno R. Dugalic
14:40 DEN1 64 M. Agger Thisted 1 - 1 Vejle-Kolding    
14:40 TUR3 B 3     Bugsaşspor 0 - 1 Bandırmaspor E. Şentürk
14:40 BEL1 3     Gent 0 - 1 Zulte-Waregem I. Šaponjić
14:40 RUS2 27 O. Chernyshov Tambov 2 - 0 Volgar Astrakhan    
14:39 ENGC 15     Sheffield Wednesday 0 - 2 Sheffield United L. Clarke
14:38 RUS2 65 M. Votinov Rotor Volgograd 2 - 1 Kuban' Krasnodar    
14:38 UKR2 27 O. Tarasenko Cherkaskyi Dnipro 1 - 0 Zhemchuzhyna Odesa    
14:38 DEN1 69 B. McGrath Fredericia 3 - 1 Brabrand    
14:38 LAT 62 E. Gauračs Spartaks Jūrmala 3 - 1 Metta / LU    
14:37 DEN1 66     Esbjerg 0 - 1 HB Køge L. Rochester Sørensen
14:37 HKG S.S 116 Lau Chi Lok Rangers 1 - 1 Dreams    
14:37 HKG S.S 86     Rangers 1 - 1 Dreams Arkaitz Ruiz
14:37 HKG S.S 78     Rangers 1 - 1 Dreams Joaquín García
14:37 HKG S.S 68     Rangers 1 - 0 Dreams Pablo Gallardo
14:37 HKG S.S 22 Chuck Yiu Kwok Rangers 1 - 0 Dreams    
14:37 HKG S.S 8     Rangers 0 - 0 Dreams Lai Hau Hei
14:36 SCOP 57     Motherwell 0 - 1 Aberdeen A. Considine
14:35 FIN1 25 L. Nurmos PS Kemi 0 - 0 VPS    
14:35 RUS2 22 S. Shevchuk Tambov 1 - 0 Volgar Astrakhan    
14:35 ENGC 12 B. Bannan Sheffield Wednesday 0 - 1 Sheffield United    
14:35 GER W 22 Z. Jakabfi Wolfsburg (W) 1 - 0 USV Jena (W)    
14:34 FIN1 26     PS Kemi 0 - 1 VPS J. Levänen
14:33 BULC 111     Botev Galabovo 0 - 1 Levski Sofia A. Vutov
14:33 BULC 110     Botev Galabovo 0 - 0 Levski Sofia I. Naydenov
14:33 BULC 105 M. Orlinov Botev Galabovo 0 - 0 Levski Sofia    
14:33 BULC 102     Botev Galabovo 0 - 0 Levski Sofia A. Vutov
14:33 BULC 90+2 R. Halil Botev Galabovo 0 - 0 Levski Sofia    
14:33 BULC 88     Vihren 0 - 2 Septemvri Sofia C. Gadi
14:33 BULC 87 I. Tsachev Botev Galabovo 0 - 0 Levski Sofia    
14:33 BULC 61 S. Manolski Vihren 0 - 1 Septemvri Sofia    
14:33 BULC 57     Botev Galabovo 0 - 0 Levski Sofia I. Goranov
14:33 BULC 27     Vihren 0 - 1 Septemvri Sofia I. Stoyanov
14:33 BULC 9     Vihren 0 - 1 Septemvri Sofia S. Kunchev
14:32 VIE 90+3 D. Da Sylva Ho Chi Minh City 1 - 0 Hoang Anh Gia Lai    
14:32 DE SL 22 P. Šafranko AaB 1 - 0 Lyngby    
14:31 SWE (W) 66     KIF Örebro (W) 2 - 2 Rosengård (W) S. Troelsgaard-Nielsen
14:31 UKR 62     Stal Kamianske 1 - 1 Olimpik Donetsk Z. Ochihava
14:31 GER N 16 F. Drinkuth Eintracht Norderstedt 1 - 0 Eintracht Braunschw. II    
14:30 ITA1 90+1 R. Álvarez Sampdoria 2 - 0 Milan    
14:30 BUL1 85 A. Nedyalkov CSKA Sofia 3 - 0 Dunav 2010    
14:30 BUL1 54     CSKA Sofia 0 - 0 Dunav 2010 M. Milchev
14:30 BUL1 34     CSKA Sofia 0 - 0 Dunav 2010 B. Vasev
14:30 BUL1 26     CSKA Sofia 0 - 0 Dunav 2010 M. Budinov
14:29 VIE 89     Ho Chi Minh City 0 - 0 Hoang Anh Gia Lai Tô Vĩnh Lợi
14:29 GER W 10 K. Schiechtl Werder Bremen (W) 1 - 0 Duisburg (W)    
14:29 SWE3 S 68     Karlskrona 1 - 1 Utsikten A. Mohideen
14:29 SWE3 S 34     Karlskrona 1 - 0 Utsikten K. Bohm
14:29 UKR 60     Stal Kamianske 1 - 1 Olimpik Donetsk S. Bilenkiy
14:28 SCOP 49 C. McHugh Motherwell 0 - 0 Aberdeen    
14:28 UKR2 19     Naftovyk-Ukrnafta 0 - 1 Avanhard V. Ermakov
14:27 HOL1 90     Utrecht 1 - 7 PSV S. Bergwijn
14:26 GER3 17 A. Laurito Karlsruher SC 1 - 0 Rot-Weiß Erfurt    
14:26 ENGC 3     Sheffield Wednesday 0 - 1 Sheffield United J. Fleck
14:25 DEN1 59 P. Larsen Viborg 3 - 3 Roskilde    
14:25 ROM 16     Juventus Bucureşti 0 - 0 Gaz Metan Mediaş C. Sîrghi
14:25 SWE (W) 60     KIF Örebro (W) 2 - 1 Rosengård (W) S. Troelsgaard-Nielsen
14:25 DEN1 45     Viborg 2 - 3 Roskilde Morten Nielsen
14:24 GER3 15     Karlsruher SC 0 - 0 Rot-Weiß Erfurt C. Bieber
14:24 TURSL 54     Sivasspor 1 - 3 Göztepe A. Jahović
14:24 DEN1 53     Fredericia 2 - 1 Brabrand K. Hajdarevic
14:24 GER2 45+1     Darmstadt 98 1 - 2 Dynamo Dresden N. Kreuzer
14:24 CHI 40 Feng Zhuoyi Henan Jianye 2 - 0 Shandong Luneng    
14:24 GER W 9     SGS Essen (W) 0 - 1 Hoffenheim (W) S. Howard
14:23 LAT 56 E. Kozlov Spartaks Jūrmala 2 - 1 Metta / LU    
14:23 TURSL 56 M. Yatabaré Karabükspor 1 - 3 Yeni Malatyaspor    
14:23 KOR 2 90+3     Seoul E-Land 2 - 2 Busan I'Park Dong-Min Yoon
14:23 KOR 2 90+2     Seoul E-Land 2 - 2 Busan I'Park Sang-Min Koo
14:23 KOR 2 53     Seoul E-Land 2 - 0 Busan I'Park Moon-Hwan Kim
14:23 SWE (W) 58 J. Spetsmark KIF Örebro (W) 2 - 0 Rosengård (W)    
14:23 TURSL 53     Sivasspor 1 - 3 Göztepe A. Jahović
14:23 GER2 45 M. Caligiuri Greuther Fürth 0 - 1 Nürnberg    
14:21 HOL1 85     Utrecht 1 - 6 PSV J. Locadia
14:21 GER R NO 40 F. Lubsch ZFC Meuselwitz 1 - 1 Chemie Leipzig    
14:21 HOL1 84 G. Troupée Utrecht 1 - 5 PSV    
14:21 ITA1 83     Sampdoria 1 - 0 Milan L. Bonucci
14:21 RUSP 56     Ural 3 - 0 Tosno A. Zabolotnyi
14:20 CHI 36     Henan Jianye 2 - 0 Shandong Luneng Wu Xinghan
14:20 RUSP 55 E. Bicfalvi Ural 3 - 0 Tosno    
14:20 GER R NO 22     Union Fürstenwalde 0 - 1 Viktoria Berlin Ü. Ergirdi
14:20 GER R SW 4     Hoffenheim II 0 - 1 Stuttgarter Kickers L. Pfeiffer
14:18 ENG WSL 40 F. Kirby Chelsea (W) 2 - 0 Bristol City (W)    
14:17 VIE 78     Long An 2 - 2 Sanna Khanh Hoa Y. Touré
14:17 UKR2 3     Kremin' 0 - 1 Desna D. Favorov
14:17 HOL1 80     Utrecht 1 - 5 PSV M. van Ginkel
14:17 DEN1 53     Vendsyssel 4 - 2 Nykøbing S. Christensen
14:16 KOR 2 70     Seongnam 0 - 0 Asan Mugunghwa Dae-Young Koo
14:16 TURSL 49 D. Nounkeu Karabükspor 0 - 3 Yeni Malatyaspor    
14:13 DEN1 48 L. Jensen Vendsyssel 4 - 1 Nykøbing    
14:13 IDN 34     Arema 0 - 1 Persija B. Pamungkas
14:13 GER2 33     Bochum 2 - 0 Ingolstadt A. Cohen
14:11 GER2 34     Darmstadt 98 1 - 2 Dynamo Dresden M. Konrad
14:10 ITA1 72 D. Zapata Sampdoria 1 - 0 Milan    
14:10 GER R NO 28     Germania Halberstadt 1 - 1 Auerbach M. Schlosser
14:10 ITA1 72     Sampdoria 1 - 0 Milan G. Donnarumma
14:10 CHI 26 Hu Jinghang Henan Jianye 2 - 0 Shandong Luneng    
14:09 GER2 30 K. Stöger Bochum 2 - 0 Ingolstadt    
14:08 GER2 30 T. Kempe Darmstadt 98 1 - 1 Dynamo Dresden    
14:08 CHI 25     Henan Jianye 1 - 0 Shandong Luneng Dai Lin
14:06 GER2 27 R. Kruse Bochum 2 - 0 Ingolstadt    
14:05 JAP2 90+7 D. Inui V-Varen Nagasaki 2 - 1 JEF United    
14:05 HOL1 68     Utrecht 1 - 4 PSV J. Locadia
14:03 VIE 90+1     Can Tho 1 - 4 FLC Thanh Hoa Lê Văn Thắng
14:03 GER2 24 F. Bastians Bochum 1 - 0 Ingolstadt    
14:03 CHI 19 Ke Zhao Henan Jianye 1 - 0 Shandong Luneng    
14:02 SPA2 90+4 Aguilera Huesca 1 - 0 Real Valladolid    
14:02 SPA1 90+3     Espanyol 4 - 1 Deportivo La Coruña Bruno Gama
14:02 GER2 23     Darmstadt 98 0 - 1 Dynamo Dresden M. Konrad
14:02 CHI 18     Henan Jianye 1 - 0 Shandong Luneng Song Long
14:01 HOL1 65     Utrecht 1 - 3 PSV D. Luckassen
14:00 CHI 15 Ricardo Vaz Té Henan Jianye 1 - 0 Shandong Luneng    
13:59 SWE3 S 90+5 M. Ucar Assyriska BK 2 - 4 Ljungskile    
13:59 SWE3 S 89 P. Dyrestam Assyriska BK 1 - 4 Ljungskile    
13:59 SWE3 S 86     Assyriska BK 1 - 4 Ljungskile F. Naumchevski
13:59 SWE3 S 72 M. Qoraj Assyriska BK 1 - 4 Ljungskile    
13:59 SWE3 S 51     Assyriska BK 1 - 2 Ljungskile A. Kitic
13:59 SWE3 S 50     Oskarshamns AIK 1 - 0 Skövde AIK P. Fredriksson
13:59 SWE3 S 47     Assyriska BK 1 - 1 Ljungskile F. Karlin
13:59 SWE3 S 30 B. Gholamreza Assyriska BK 0 - 1 Ljungskile    
13:59 SWE3 S 20     Assyriska BK 0 - 0 Ljungskile S. Michalsen
13:59 SWE3 S 17 D. Neves Assyriska BK 0 - 0 Ljungskile    
13:59 SWE3 S 11 E. Eliasson Assyriska BK 0 - 0 Ljungskile    
13:56 TURSL 45+2     Sivasspor 1 - 2 Göztepe A. Jahović
13:56 TURSL 45+2     Karabükspor 0 - 3 Yeni Malatyaspor E. Tozlu
13:55 TURSL 45+1 C. Medjani Sivasspor 1 - 1 Göztepe    
13:55 DEN1 45     Vendsyssel 3 - 1 Nykøbing M. Dahl
13:54 UKR 45 A. Yakymiv Stal Kamianske 1 - 0 Olimpik Donetsk    
13:54 GER2 17 Marvin Mehlem Darmstadt 98 0 - 0 Dynamo Dresden    
13:53 SPA1 90 Gerard Moreno Espanyol 4 - 1 Deportivo La Coruña    
13:51 SPA W 87     Zaragoza (W) 1 - 1 Granadilla Tenerife (W) Martín-Prieto
13:51 DEN1 43 L. Jensen Vendsyssel 3 - 0 Nykøbing    
13:51 ENG WSL 13 D. Spence Chelsea (W) 1 - 0 Bristol City (W)    
13:50 SPA W 82     Athletic Club (W) 3 - 2 Valencia (W) Joyce
13:49 UKR 40     Stal Kamianske 1 - 0 Olimpik Donetsk I. Brikner
13:49 RUS2 39     Rotor Volgograd 1 - 1 Kuban' Krasnodar V. Obukhov
13:48 VIE 75     Can Tho 1 - 3 FLC Thanh Hoa Nguyễn Hữu Dũng
13:48 DEN1 38 P. Larsen Viborg 2 - 2 Roskilde    
13:48 TURSL 39     Karabükspor 0 - 2 Yeni Malatyaspor A. Büyük
13:48 DEN1 37 N. Letort Fredericia 2 - 0 Brabrand    
13:47 KOR 2 79 Dong-Chan Kim Seongnam 1 - 0 Asan Mugunghwa    
13:47 GER R NO 4 F. Beil Germania Halberstadt 1 - 0 Auerbach    
13:46 SPA W 80 Leia Athletic Club (W) 3 - 1 Valencia (W)    
13:46 HOL1 49     Utrecht 1 - 3 PSV J. Locadia
13:46 SWE (W) 38     KIF Örebro (W) 1 - 0 Rosengård (W) A. Asante
13:46 SPA2 83     Huesca 1 - 0 Real Valladolid Míchel
13:46 SPA2 82 Luso Huesca 1 - 0 Real Valladolid    
13:46 GER2 9     Greuther Fürth 0 - 1 Nürnberg M. Ishak
13:45 SPA W 78 Lucía García Athletic Club (W) 2 - 1 Valencia (W)    
13:45 SPA2 79     Huesca 1 - 0 Real Valladolid Míchel
13:45 HOL1 48     Utrecht 1 - 2 PSV N. Isimat-Mirin
13:45 DEN1 33     Thisted 0 - 1 Vejle-Kolding Dominic
13:44 SPA W 76 Yulema Corres Athletic Club (W) 2 - 1 Valencia (W)    
13:43 ENG PL2 Div1 36 L. Molyneux Sunderland U23 1 - 2 West Ham United U23    
13:43 ISR 85     Hapoel Haifa 1 - 1 Hapoel Be'er Sheva B. Sahar
13:43 ISR 73     Hapoel Haifa 1 - 1 Hapoel Be'er Sheva J. Ogu
13:43 ISR 65     Hapoel Haifa 1 - 1 Hapoel Be'er Sheva S. Tzedek
13:43 ISR 45 E. Ben Basat Hapoel Haifa 0 - 1 Hapoel Be'er Sheva    
13:43 KOR 2 71     Seoul E-Land 2 - 2 Busan I'Park Kyung-Min Ko
13:43 KOR 2 67     Seoul E-Land 2 - 1 Busan I'Park Joon-Tae Park
13:42 TURSL 33     Sivasspor 1 - 1 Göztepe A. Jahović
13:40 DEN1 33 J. Illum Vendsyssel 2 - 0 Nykøbing    
13:38 VIE 2 Hoàng Vũ Samson Ha Noi 1 - 0 Sai Gon    
13:38 SPA1 75 Víctor Sánchez Espanyol 3 - 1 Deportivo La Coruña    
13:38 RUSP 30     Ural 2 - 0 Tosno R. Mirzov
13:37 KOR 69     Gwangju 1 - 1 Gangwon Kyung-Jung Kim
13:36 ENG PL2 Div1 29     Sunderland U23 0 - 2 West Ham United U23 M. Samuelsen
13:36 UKR 24 M. Meskhi Stal Kamianske 1 - 0 Olimpik Donetsk    
13:35 SPA1 72 Gerard Moreno Espanyol 3 - 1 Deportivo La Coruña    
13:34 JAP2 35 H. Yamamoto Matsumoto Yamaga 1 - 0 Renofa Yamaguchi    
13:34 JAP2 32     Matsumoto Yamaga 0 - 0 Renofa Yamaguchi H. Miyuki
13:33 DEN1 25 C. Moses Vendsyssel 1 - 0 Nykøbing    
13:32 SPA W 67 M. Yamamoto Zaragoza (W) 1 - 1 Granadilla Tenerife (W)    
13:32 DEN1 18 E. Petersen Fredericia 1 - 0 Brabrand    
13:32 BULC 65     Sokol Markovo 1 - 4 Dunav 2010 Y. Nenov
13:32 BULC 62 A. Rahov Sokol Markovo 1 - 3 Dunav 2010    
13:32 BULC 45     Sokol Markovo 0 - 3 Dunav 2010 B. Kostadinov
13:32 BULC 39     Sokol Markovo 0 - 2 Dunav 2010 D. Georgiev
13:32 BULC 18     Sokol Markovo 0 - 1 Dunav 2010 Jatobá
13:31 SPA W 66     Zaragoza (W) 0 - 1 Granadilla Tenerife (W) J. Simpson
13:31 RUSP 23     Ural 2 - 0 Tosno M. Palienko
13:29 MON 89     Dečić 0 - 0 Sutjeska I. Ivanović
13:29 MON 73 V. Radović Dečić 0 - 0 Sutjeska    
13:29 MON 65     Budućnost 1 - 0 Kom R. Dedić
13:29 MON 54 I. Tučević Budućnost 1 - 0 Kom    
13:28 ISR 66 V. Genev Ashdod 0 - 2 Maccabi Netanya    
13:28 ISR 64     Ashdod 0 - 2 Maccabi Netanya H. Goldenberg
13:28 ISR 41 G. Kinda Ashdod 0 - 0 Maccabi Netanya    
13:28 ISR 35     Ashdod 0 - 0 Maccabi Netanya D. Seba
 
 
 
 
 
Matches - Statistics  
Soccer 56
Basketball 10
Tennis 48
Not Started yet 0
At half time 0
In play 3
Finished 125
Cancelled 0
128 matches today! Click to view!
0 matches with volume more than 200.000 today! Click to view!
0 odd changes in the past 150'! Click to view!
0 news items today! Click to view!
0 matches in BetoNews List today! Click to view!
3 matches are played live now'! Click to view!
0 matches are played in Asia'! Click to view!