Username: Password:    Register
 




e-mail:
info@betonews.com




 
Livescore - Latest events  
Date/Time Champ. Min. Player Action Home Team Score Away Team Action Player More
20:45 U-19 Gr1 87     Netherlands U19 1 - 0 Ukraine U19 V. Mykolenko
20:45 PAN CL 78     Atlético Nacional 0 - 1 Tauro A. Corpas
20:45 PAN CL 70 R. Esquivel Atlético Nacional 0 - 1 Tauro    
20:44 BRA PAU 75     Santo André 0 - 1 Santos J. Copete
20:44 ARG2 N 36 L. Nequecaur Nueva Chicago 0 - 0 Crucero del Norte    
20:44 IREP 4     Bray Wanderers 0 - 1 Limerick P. O'Conor
20:43 IRL1 66 M. O’Sullivan Waterford 2 - 0 Wexford    
20:43 BRA PAU 37 Roger Guedes Palmeiras 0 - 0 Osasco Audax    
20:38 ITA (W) 90     Mozzanica (W) 6 - 2 Luserna (W) R. Pinna
20:38 GER R SW 79     Wormatia Worms 3 - 1 Stuttgarter Kickers S. Mannström
20:38 PAN CL 63     Atlético Nacional 0 - 1 Tauro J. Batista
20:38 PAN CL 62     Atlético Nacional 0 - 0 Tauro J. Samudio
20:38 PAN CL 43 J. Sanchez Atlético Nacional 0 - 0 Tauro    
20:38 GER R SW 42     Wormatia Worms 1 - 0 Stuttgarter Kickers D. Müller
20:38 PAN CL 41 J. Sanchez Atlético Nacional 0 - 0 Tauro    
20:38 GER R SW 40     Wormatia Worms 1 - 0 Stuttgarter Kickers M. Scioscia
20:38 GER R SW 36 F. Köksal Wormatia Worms 1 - 0 Stuttgarter Kickers    
20:38 ITA (W) 0 A. Locatelli Mozzanica (W) 0 - 0 Luserna (W)    
20:38 ITA (W) 0     Mozzanica (W) 0 - 0 Luserna (W) C. Serafino
20:38 ITA (W) 0     Mozzanica (W) 0 - 0 Luserna (W) S. Tosetto
20:36 ARG 27 C. Villagra Rosario Central 0 - 0 Tigre    
20:35 ARG 29 N. Bertolo Banfield 2 - 1 Unión Santa Fe    
20:34 BRA MIN 28 Joao Paulo Tombense 2 - 0 América TO    
20:32 BRA MIN 26 Pedro Castro Tombense 1 - 0 América TO    
20:31 ARG2 M 74 J. Martín Barracas Central 1 - 2 Defensores de Belgrano    
20:30 BRA GOI 23 Ayrton Rio Verde GO 1 - 0 Atlético GO    
20:29 BRA PAU 24     Palmeiras 0 - 0 Osasco Audax Matheuzinho
20:27 CEA PO 19 Luiz Otávio Ceará 1 - 0 Uniclinic    
20:26 BRA TR 45 Allan Portuguesa RJ 1 - 0 Madureira    
20:25 ARG2 N 19     Nueva Chicago 0 - 0 Crucero del Norte E. Bruno
20:24 GER R W 68     Borussia Dortmund II 2 - 3 Viktoria Köln L. Dietz
20:23 HOL (W) 81     ADO Den Haag (W) 0 - 2 Twente (W) J. Roord
20:23 MLS 53 C. Tierney New England 5 - 2 Minnesota United    
20:23 ARG 17     Banfield 1 - 1 Unión Santa Fe R. Erramuspe
20:23 ITA C1A 90 L. Pinzauti Tuttocuoio 5 - 0 Olbia    
20:19 MLS 49     New England 4 - 2 Minnesota United Brent Kallman
20:18 BRA MIN 12     Tombense 0 - 0 América TO Matheus Gonzaga
20:17 ARG 12 D. Cvitanich Banfield 1 - 1 Unión Santa Fe    
20:17 U-19 Gr4 89     Croatia U19 2 - 0 Poland U19 R. Gumny
20:17 U-19 Gr4 69     Croatia U19 2 - 0 Poland U19 M. Listkowski
20:15 ARG2 M 8     Excursionistas 0 - 1 Atlanta D. Dorregaray
20:14 ITA C1A 81 A. Provenzano Tuttocuoio 4 - 0 Olbia    
20:12 IREP 75     Drogheda United 0 - 1 Bohemians Daniel Byrne
20:11 ARG 5     Banfield 0 - 1 Unión Santa Fe L. Gamba
20:10 ARG 5     Banfield 0 - 1 Unión Santa Fe L. Gamba
20:10 U-19 Gr4 88 N. Đurasek Croatia U19 2 - 0 Poland U19    
20:10 U-19 Gr4 57 V. Soldo Croatia U19 2 - 0 Poland U19    
20:10 SCO2 49     Annan Athletic 0 - 0 Cowdenbeath J. Pyper
20:10 ITA C1A 79 I. Shekiladze Tuttocuoio 3 - 0 Olbia    
20:08 HOL (W) 60     ADO Den Haag (W) 0 - 1 Twente (W) S. Spitse
20:08 ITA C1A 59     Prato 1 - 3 Livorno A. Luci
20:03 U-19 Gr7 87     Italy U19 0 - 1 Belgium U19 K. Delorge
20:03 SCO1 86     Alloa Athletic 2 - 1 Queen's Park S. Burns
20:03 GER R W 83     Borussia Dortmund II 2 - 3 Viktoria Köln L. Nottbeck
20:03 U-19 Gr7 66 G. Maggiore Italy U19 0 - 0 Belgium U19    
20:03 GER R W 61     Borussia Dortmund II 2 - 2 Viktoria Köln M. Fiore
20:03 GER R W 56     Borussia Dortmund II 2 - 2 Viktoria Köln M. Gottschling
20:03 U-19 Gr7 55 N. Zaniolo Italy U19 0 - 0 Belgium U19    
20:03 SCO2 51 S. Swinglehurst Annan Athletic 0 - 0 Cowdenbeath    
20:03 SCO1 44     Alloa Athletic 1 - 1 Queen's Park R. McGeever
20:03 SCO1 33     Alloa Athletic 1 - 1 Queen's Park J. McKernon
20:03 GER R W 21 M. Eberwein Borussia Dortmund II 1 - 0 Viktoria Köln    
20:03 GER R W 17     Borussia Dortmund II 1 - 0 Viktoria Köln T. Golley
20:03 GER R W 17     Borussia Dortmund II 1 - 0 Viktoria Köln S. Eichmeier
20:03 SCO2 4 J. Lucas Annan Athletic 0 - 0 Cowdenbeath    
20:03 ITA (W) 0     Chieti (W) 0 - 0 Tavagnacco (W) G. Frizza
20:03 ITA (W) 0 E. Vicchiarello Chieti (W) 0 - 0 Tavagnacco (W)    
20:03 ITA (W) 0     Chieti (W) 0 - 0 Tavagnacco (W) R. Filippozzi
20:03 ITA (W) 0     Chieti (W) 0 - 0 Tavagnacco (W) E. Camporese
20:03 ITA (W) 0 G. Di Camillo Chieti (W) 0 - 0 Tavagnacco (W)    
19:58 WCQ Gr8 90+4 E. Bičakčić Bosnia-Herzegovina 5 - 0 Gibraltar    
19:56 ITA (W) 90+5 E. Piacezzi Cuneo (W) 2 - 2 Como 2000 (W)    
19:56 SCO2 88 J. Walker Edinburgh City 3 - 0 Elgin City    
19:56 SCO2 86     Edinburgh City 3 - 0 Elgin City D. Moore
19:56 SCO2 84 L. Allan Edinburgh City 2 - 0 Elgin City    
19:56 GER R W 52 M. Tietz Wattenscheid 09 2 - 0 Sprockhövel    
19:56 GER R W 50     Wattenscheid 09 2 - 0 Sprockhövel C. Mvondo
19:56 GER R W 42 F. Clever Wattenscheid 09 2 - 0 Sprockhövel    
19:55 WCQ Gr2 90+3 Moisés San Nicolás Andorra 0 - 0 Faroe Islands    
19:55 WCQ Gr2 90+3 Marc García Andorra 0 - 0 Faroe Islands    
19:55 ARG2 N 17     Flandria 0 - 0 Atlético Paraná F. Cadenazzi
19:54 MLS 41 J. Agudelo New England 4 - 1 Minnesota United    
19:53 SPA2 90+2 Antonio Puertas Almería 3 - 1 Alcorcón    
19:52 SPA2 90+1 Casto Almería 2 - 1 Alcorcón    
19:52 WCQ Gr2 90 Ildefons Lima Andorra 0 - 0 Faroe Islands    
19:49 SCO1 86     Peterhead 1 - 2 Stranraer R. Thomson
19:49 SCO1 67 N. Riley Peterhead 1 - 2 Stranraer    
19:49 U-19 Gr1 65 D. Limnios Greece U19 2 - 1 Finland U19    
19:49 U-19 Gr1 60     Greece U19 1 - 1 Finland U19 J. Pikkarainen
19:49 U-19 Gr1 29     Greece U19 0 - 1 Finland U19 A. Mohamed
19:49 ITA (W) 0 S. Fuselli Brescia (W) 0 - 0 Fiorentina (W)    
19:48 BRA GAU 90+3     Veranópolis 0 - 0 Passo Fundo Genesis
19:48 BRA GAU 90+2     Veranópolis 0 - 0 Passo Fundo Rodolfo Mol
19:48 BRA GAU 89     Veranópolis 0 - 0 Passo Fundo Rodrigo Possebon
19:48 BRA GAU 81     Veranópolis 0 - 0 Passo Fundo Alex
19:48 BRA GAU 80 Douglão Veranópolis 0 - 0 Passo Fundo    
19:48 BRA GAU 36 Kayron Veranópolis 0 - 0 Passo Fundo    
19:48 BRA GAU 33 Murilo Rusalen Veranópolis 0 - 0 Passo Fundo    
19:45 MLS 32 L. Nguyen New England 3 - 1 Minnesota United    
19:44 IREP 76 A. O'Hanlon St Patrick's Athl. 2 - 1 Shamrock Rovers    
19:43 ITA C1A 52 F. Ferrari Tuttocuoio 2 - 0 Olbia    
19:42 GER N 80 J. Jesgarzewski Meppen 1 - 0 Havelse    
19:42 GER N 63     Meppen 1 - 0 Havelse M. Kohn
19:42 GER N 55 M. Wagner Meppen 1 - 0 Havelse    
19:42 GER N 28 M. Heerkes Meppen 1 - 0 Havelse    
19:42 GER N 5 D. Vrzogic Meppen 1 - 0 Havelse    
19:40 WCQ Gr8 78 V. Laban Cyprus 0 - 0 Estonia    
19:39 WCQ Gr1 77 I. Thelin Sweden 4 - 0 Belarus    
19:36 WCQ Gr2 74     Andorra 0 - 0 Faroe Islands J. Edmundsson
19:35 MLS 21 K. Kamara New England 2 - 1 Minnesota United    
19:35 U-19 Gr4 89 M. Demir Turkey U19 2 - 1 Portugal U19    
19:35 GER U19 N/NO 72     Carl Zeiss Jena U19 1 - 1 Hannover 96 U19 J. Morison
19:35 GER U19 N/NO 69     Carl Zeiss Jena U19 1 - 1 Hannover 96 U19 G. Zentler
19:35 SCO2 63     Clyde 2 - 1 Stirling Albion B. Henderson
19:35 U-19 Gr4 60     Turkey U19 0 - 1 Portugal U19 Pedro Pereira
19:35 SCO1 39     Stenhousemuir 0 - 0 Albion Rovers R. Wallace
19:35 SCO2 23     Clyde 0 - 0 Stirling Albion R. Kavanagh
19:32 SPA2 69     Numancia 0 - 0 Rayo Vallecano Álex Moreno
19:32 ITA2 70 A. Benedetti Cittadella 1 - 0 Spezia    
19:31 SPA2 70 Fidel Almería 2 - 1 Alcorcón    
19:31 ITA C1A 45+1 F. Tavano Prato 1 - 2 Livorno    
19:31 WCQ Gr8 68     Cyprus 0 - 0 Estonia K. Vassiljev
19:30 SPA2 69     Almería 2 - 1 Alcorcón Unai Elgezabal
19:30 IREP 59 Kurtis Byrne St Patrick's Athl. 1 - 1 Shamrock Rovers    
19:29 MLS 15     New England 1 - 1 Minnesota United C. Warner
19:28 SPA2 68 Quique Almería 2 - 1 Alcorcón    
19:28 NIRP 85 S. Megaw Portadown 0 - 1 Dungannon Swifts    
19:28 GER U19 N/NO 79 M. Weiß Carl Zeiss Jena U19 3 - 1 Hannover 96 U19    
19:28 GER U19 N/NO 74 M. Weiß Carl Zeiss Jena U19 2 - 1 Hannover 96 U19    
19:28 GER U19 N/NO 68 L. Allmeroth Carl Zeiss Jena U19 1 - 1 Hannover 96 U19    
19:28 GER U19 N/NO 41     Carl Zeiss Jena U19 0 - 1 Hannover 96 U19 L. Sedlak
19:28 GER U19 N/NO 41 L. Sedlak Carl Zeiss Jena U19 0 - 1 Hannover 96 U19    
19:28 WCQ Gr2 66 J. Drmic Switzerland 1 - 0 Latvia    
19:28 SPA2 66     Almería 1 - 1 Alcorcón David Rodríguez
19:26 ITA2 62     Cittadella 1 - 0 Spezia D. Sciaudone
19:25 ITA2 62 C. Kouamé Cittadella 1 - 0 Spezia    
19:25 IRL1 10 M. O’Sullivan Waterford 1 - 0 Wexford    
19:23 ITA C1A 41     Prato 0 - 2 Livorno J. Galli
19:23 SPA2 61     Almería 1 - 0 Alcorcón Ivi
19:23 BRA GAU 90+2 Thiago Alagoano Cruzeiro RS 2 - 1 Juventude    
19:23 BRA GAU 85 Sander Cruzeiro RS 2 - 1 Juventude    
19:23 BRA GAU 50 Tawan Cruzeiro RS 1 - 1 Juventude    
19:23 BRA GAU 41     Cruzeiro RS 1 - 0 Juventude Pará
19:21 U-19 Gr7 90 S. Ingelsson Sweden U19 3 - 0 Republic of Ireland U19    
19:21 ENCF 88     Solihull Moors 2 - 4 Barrow N. Anderton
19:21 SCO1 84     Brechin City 1 - 1 East Fife K. Smith
19:21 GER U19 N/NO 81     Energie Cottbus U19 3 - 2 Holstein Kiel U19 U. Sen
19:21 GER U19 N/NO 78     Energie Cottbus U19 3 - 1 Holstein Kiel U19 U. Sen
19:21 U-19 Gr7 51     Sweden U19 1 - 0 Republic of Ireland U19 C. Carroll
19:21 ENCF 42     Solihull Moors 0 - 3 Barrow N. Anderton
19:21 SCO1 36 A. Lynas Brechin City 1 - 0 East Fife    
19:21 SCO1 25 D. Hill Brechin City 1 - 0 East Fife    
19:21 SCO1 10     Brechin City 0 - 0 East Fife C. Kane
19:20 ITA2 58     Cittadella 1 - 0 Spezia L. Vignali
19:20 ARG2 M 48     Barracas Central 0 - 2 Defensores de Belgrano F. Enrique
19:19 WCQ Gr1 57 M. Berg Sweden 3 - 0 Belarus    
19:19 WCQ Gr8 56 E. Višća Bosnia-Herzegovina 4 - 0 Gibraltar    
19:18 SPA2 54 J. Álvarez Numancia 0 - 0 Rayo Vallecano    
19:18 MLS 4 J. Agudelo New England 1 - 0 Minnesota United    
19:17 SPA2 53     Numancia 0 - 0 Rayo Vallecano Ernesto Galán
19:16 ITA C1A 34     Prato 0 - 1 Livorno A. Gasbarro
19:15 WCQ Gr2 53     Switzerland 0 - 0 Latvia G. Freimanis
19:15 WCQ Gr8 52 A. Vršajević Bosnia-Herzegovina 3 - 0 Gibraltar    
19:15 BRA PAU 5 Tiago Ulisses Santo André 0 - 0 Santos    
19:14 SPA2 53 Joaquín Fernández Almería 1 - 0 Alcorcón    
19:14 ENCF 90+6 N. Massanka Wrexham 1 - 1 Torquay United    
19:14 GER U19 N/NO 87 G. Boakye Energie Cottbus U19 3 - 2 Holstein Kiel U19    
19:14 NIRP 87 J. McLaughlin Coleraine 1 - 0 Crusaders    
19:14 GER U19 N/NO 80 D. Ladwig Energie Cottbus U19 3 - 1 Holstein Kiel U19    
19:14 GER U19 N/NO 78 S. Mussijenko Energie Cottbus U19 3 - 1 Holstein Kiel U19    
19:14 GER U19 N/NO 74 P. Pahlow Energie Cottbus U19 3 - 0 Holstein Kiel U19    
19:14 ENCF 69 A. Barry Wrexham 1 - 0 Torquay United    
19:14 GER U19 N/NO 63     Energie Cottbus U19 3 - 0 Holstein Kiel U19 B. Schleemann
19:14 ENCF 38 R. Evans Wrexham 0 - 0 Torquay United    
19:14 GER U19 N/NO 33 L. Schneider Energie Cottbus U19 3 - 0 Holstein Kiel U19    
19:14 GER U19 N/NO 24 S. Schlüschen Energie Cottbus U19 2 - 0 Holstein Kiel U19    
19:14 ENCF 21 G. Harry Wrexham 0 - 0 Torquay United    
19:14 NIRP 19 B. Lyons Coleraine 1 - 0 Crusaders    
19:14 GER U19 N/NO 17 G. Boakye Energie Cottbus U19 1 - 0 Holstein Kiel U19    
19:14 NIRP 15 L. Kane Coleraine 0 - 0 Crusaders    
19:13 WCQ Gr2 51 F. Schär Switzerland 0 - 0 Latvia    
19:13 ITA2 51 S. Pasa Cittadella 1 - 0 Spezia    
19:12 WCQ Gr2 51     Andorra 0 - 0 Faroe Islands V. Davidsen
19:11 WCQ Gr1 49 E. Forsberg Sweden 2 - 0 Belarus    
19:09 WCQ Gr2 48 G. Fernandes Switzerland 0 - 0 Latvia    
19:07 U-19 Gr2 90+1 S. Özcan Germany U19 2 - 0 Serbia U19    
19:07 U-19 Gr2 90     Germany U19 2 - 0 Serbia U19 D. Gojkov
19:07 ENCF 87 J. Norwood Tranmere Rovers 1 - 0 Braintree Town    
19:07 NIRP 77     Ards 0 - 0 Glenavon K. Lindsay
19:07 ENCF 76     Sutton United 4 - 1 North Ferriby United R. Thompson
19:07 ENCF 73 J. Harris Tranmere Rovers 1 - 0 Braintree Town    
19:07 U-19 Gr2 72     Germany U19 1 - 0 Serbia U19 E. Mašović
19:07 SCO2 71     Arbroath 0 - 0 Montrose M. Bolochoweckyj
19:07 NIRP 66 E. Friars Ards 0 - 0 Glenavon    
19:07 NIRP 63 G. Liggett Ards 0 - 0 Glenavon    
19:07 ENCF 60 B. Gomis Sutton United 3 - 1 North Ferriby United    
19:07 ENCF 59     Sutton United 3 - 1 North Ferriby United R. Fallowfield
19:07 SCO2 57     Arbroath 0 - 0 Montrose T. Masson
19:07 U-19 Gr2 53     Germany U19 1 - 0 Serbia U19 S. Radić
19:07 NIRP 45     Ards 0 - 0 Glenavon M. Patton
19:07 ENCF 43 A. Cook Tranmere Rovers 0 - 0 Braintree Town    
19:07 U-19 Gr2 39 F. Passlack Germany U19 0 - 0 Serbia U19    
19:07 U-19 Gr2 39     Germany U19 0 - 0 Serbia U19 I. Zlatanović
19:07 ENCF 38     Tranmere Rovers 0 - 0 Braintree Town R. Hall-Johnson
19:07 U-19 Gr2 29     Germany U19 0 - 0 Serbia U19 E. Mašović
19:07 ENCF 25     Bromley 0 - 0 Chester T. Shaw
19:07 ENCF 22     Sutton United 2 - 0 North Ferriby United M. Gray
19:07 ENCF 22     Tranmere Rovers 0 - 0 Braintree Town C. Isaac
19:07 ENCF 21     Bromley 0 - 0 Chester L. Dawson
19:07 ENCF 12 S. McNulty Tranmere Rovers 0 - 0 Braintree Town    
19:04 ITA C1A 19 A. Provenzano Tuttocuoio 1 - 0 Olbia    
19:00 U-19 Gr1 88 F. Kadioglu Netherlands U19 2 - 0 Ukraine U19    
19:00 U-19 Gr4 88 B. Özcan Turkey U19 2 - 1 Portugal U19    
19:00 U-19 Gr4 82 B. Özcan Turkey U19 1 - 1 Portugal U19    
19:00 U-19 Gr1 80 F. Kadioglu Netherlands U19 1 - 0 Ukraine U19    
19:00 SCO2 61 S. Doris Arbroath 0 - 0 Montrose    
19:00 ENCF 42 B. Turgott Bromley 0 - 0 Chester    
19:00 ENCF 33 L. Minshull Bromley 0 - 0 Chester    
19:00 U-19 Gr4 15     Turkey U19 0 - 1 Portugal U19 José Gomes
18:58 IREP 14     St Patrick's Athl. 0 - 1 Shamrock Rovers G. Shaw
18:53 SCO2 90+2 D. Cox Forfar Athletic 2 - 3 Berwick Rangers    
18:53 ITA C1B 90 R. Arma Pordenone 7 - 2 Lumezzane    
18:53 ITA C1B 89 R. Martignago Pordenone 6 - 2 Lumezzane    
18:53 SCO2 85     Forfar Athletic 2 - 3 Berwick Rangers S. Brennan
18:53 ITA C1B 82 R. Martignago Pordenone 5 - 2 Lumezzane    
18:53 SCO2 69     Forfar Athletic 1 - 1 Berwick Rangers D. Lavery
18:53 ITA C1B 66 P. Marchi Pordenone 4 - 2 Lumezzane    
18:53 SCO2 52     Forfar Athletic 1 - 1 Berwick Rangers S. Notman
18:53 ITA C1B 50 S. Burrai Pordenone 3 - 2 Lumezzane    
18:53 ITA C1B 45 L. Cattaneo Pordenone 2 - 2 Lumezzane    
18:53 ITA C1B 38 E. Berrettoni Pordenone 1 - 2 Lumezzane    
18:53 SCO2 28 T. O'Brien Forfar Athletic 0 - 1 Berwick Rangers    
18:53 ITA C1B 26     Pordenone 0 - 2 Lumezzane D. Speziale
18:53 ITA C1B 9     Pordenone 0 - 1 Lumezzane G. Magnani
18:50 POL2 70 K. Drzazga Stal Mielec 2 - 1 Wigry Suwałki    
18:50 POL2 58     Stal Mielec 1 - 1 Wigry Suwałki D. Kądzior
18:49 POL2 51 K. Drzazga Stal Mielec 1 - 0 Wigry Suwałki    
18:49 ITA2 44     Cittadella 1 - 0 Spezia D. Đoković
18:49 WCQ Gr8 43 V. Ibišević Bosnia-Herzegovina 2 - 0 Gibraltar    
18:46 ITA2 41     Cittadella 1 - 0 Spezia C. Terzi
18:46 ENCF 86     Dagenham & Redbridge 1 - 0 York City J. Parkin
18:46 SCO1 72 D. Gallagher Livingston 3 - 1 Airdrieonians    
18:46 ENCF 66     Macclesfield Town 0 - 1 Aldershot Town W. Evans
18:46 ENCF 65 C. Holroyd Macclesfield Town 0 - 1 Aldershot Town    
18:46 ENCF 56     Dagenham & Redbridge 0 - 0 York City A. Morgan-Smith
18:46 SCO1 34 C. Halkett Livingston 2 - 1 Airdrieonians    
18:46 SCO1 26     Livingston 2 - 0 Airdrieonians K. Hutton
18:44 WCQ Gr2 39 Marcio Vieira Andorra 0 - 0 Faroe Islands    
18:43 SPA2 39 José Ángel Pozo Almería 1 - 0 Alcorcón    
18:41 ARG2 M 63 M. Pardo Deportivo Morón 3 - 0 Comunicaciones    
18:41 ARG2 M 47 N. Ramírez Deportivo Morón 2 - 0 Comunicaciones    
18:41 SPA2 36     Almería 1 - 0 Alcorcón Bellvís
18:39 ENCF 77 S. Doe Dagenham & Redbridge 0 - 0 York City    
18:39 ENCF 56 S. Walton Guiseley 0 - 1 Dover Athletic    
18:39 ENCF 17     Southport 0 - 0 Boreham Wood D. Stephens
18:33 WCQ Gr2 28     Switzerland 0 - 0 Latvia A. Lazdiņš
18:32 ENCF 15 R. Brodie Southport 0 - 0 Boreham Wood    
18:32 SPA2 27 Quique Almería 1 - 0 Alcorcón    
18:32 ITA2 25 C. Kouamé Cittadella 1 - 0 Spezia    
18:31 WCQ Gr1 25     Sweden 1 - 0 Belarus A. Martynovich
18:25 GER R B 85 D. Zweckbronner Memmingen 2 - 0 Garching    
18:25 GER R B 71 T. Buchmann Memmingen 2 - 0 Garching    
18:25 GER R B 69     Memmingen 2 - 0 Garching M. Baki
18:25 GER R B 43     Memmingen 2 - 0 Garching G. Ball
18:25 GER R B 41     Memmingen 1 - 0 Garching D. Maus
18:25 GER R B 38     Memmingen 1 - 0 Garching M. Eisgruber
18:25 GER R B 29 F. Krogler Memmingen 1 - 0 Garching    
18:25 WCQ Gr1 19 E. Forsberg Sweden 1 - 0 Belarus    
18:23 WCQ Gr8 18 S. Kolašinac Bosnia-Herzegovina 1 - 0 Gibraltar    
18:18 ENCF 84     Woking 2 - 4 Maidstone United Y. Odubade
18:18 ENCF 56 J. Caprice Woking 2 - 1 Maidstone United    
18:18 ENCF 55     Woking 2 - 1 Maidstone United R. Prestedge
18:15 WCQ Gr2 11 Jordi Rubio Andorra 0 - 0 Faroe Islands    
18:14 WCQ Gr2 9     Andorra 0 - 0 Faroe Islands J. Edmundsson
18:14 ARG2 M 8     Barracas Central 0 - 1 Defensores de Belgrano Andrés Soriano
18:13 ALG 81     MC Alger 1 - 1 JS Kabylie M. Boulaouidet
18:13 ALG 77 W. Derrardja MC Alger 1 - 0 JS Kabylie    
18:10 WCQ Gr8 4 V. Ibišević Bosnia-Herzegovina 1 - 0 Gibraltar    
18:10 SPA2 3     Numancia 0 - 0 Rayo Vallecano Antonio Amaya
18:07 ENG2 62     Barnet 0 - 1 Cheltenham Town C. Winchester
18:04 ENG1 90+6 D. Faupala Chesterfield 1 - 3 Rochdale    
18:04 ENG1 90     Gillingham 0 - 1 Peterborough United J. Morias
18:04 ENG1 90+5 G. Bigirimana Coventry City 1 - 0 Bristol Rovers    
18:04 SCO1 90+3     Stenhousemuir 0 - 3 Albion Rovers S. McBride
18:04 SCO1 90+3     Alloa Athletic 2 - 2 Queen's Park E. MacPherson
18:04 SCO1 90+2 J. Redman Peterhead 2 - 2 Stranraer    
18:03 ENCF 90+2     Guiseley 0 - 4 Dover Athletic R. Lafayette
18:01 SCOC 90+3 B. Graham Hibernian 2 - 1 Falkirk    
18:01 ENCF 88     Bromley 0 - 1 Chester E. Durrell
18:00 ENG2 90+2     Wycombe Wanderers 0 - 1 Notts County C. Dickinson
18:00 U-19 Gr2 90+1 D. Dubec Slovakia U19 5 - 0 Cyprus U19    
17:59 ENG2 90+3 G. Waring Carlisle United 0 - 2 Crewe Alexandra    
17:59 ENG2 90+2 R. Reid Exeter City 3 - 3 Yeovil Town    
17:59 SPA2 90+2     Real Valladolid 1 - 2 Gimnàstic Tarragona Manolo Reina
17:58 ENG2 90+1 T. Brown Exeter City 2 - 3 Yeovil Town    
17:57 SCOC 90+2 J. Keatings Hibernian 2 - 1 Falkirk    
17:57 MEX2 C 46     Cafetaleros de Tapachula 1 - 0 Murciélagos A. Ruíz
17:57 MEX2 C 33 Tiago Dutra Cafetaleros de Tapachula 1 - 0 Murciélagos    
17:57 SCO1 90+1 A. Jackson Brechin City 2 - 1 East Fife    
17:56 ENG2 90+3     Colchester United 2 - 1 Luton Town I. Vassell
17:56 NIRP 89 M. Ruddy Ards 1 - 0 Glenavon    
17:56 ENG1 87 R. Taylor Port Vale 0 - 0 Milton Keynes Dons    
17:55 SPA2 90+3     Real Valladolid 1 - 2 Gimnàstic Tarragona Lobato
17:55 SCOC 90+1     Ayr United 2 - 1 Dumbarton M. Docherty
17:55 SCOC 90     Greenock Morton 0 - 1 Dunfermline Athletic P. McMullan
17:55 ENG2 88 D. Wheeler Exeter City 1 - 3 Yeovil Town    
17:55 ENG2 84 B. Clifford Crawley Town 3 - 0 Leyton Orient    
17:55 ENCF 83 K. Cadogan Sutton United 5 - 1 North Ferriby United    
17:55 SCO1 90+2     Livingston 4 - 2 Airdrieonians A. Ryan
17:55 ENG1 81 B. Dack Gillingham 0 - 0 Peterborough United    
17:54 SCO2 85 J. Caddow Edinburgh City 3 - 0 Elgin City    
17:54 ENG1 90+2     Bury 0 - 0 Fleetwood Town G. Glendon
17:54 ENG2 89 S. McConville Accrington Stanley 1 - 1 Grimsby Town    
17:54 ENG2 85 D. Winnard Morecambe 1 - 3 Mansfield Town    
17:53 GER N 90+1 J. Robben Meppen 2 - 0 Havelse    
17:53 ENG2 87     Accrington Stanley 0 - 1 Grimsby Town G. Gunning
17:53 ENG1 84 A. Bikey-Amougou Port Vale 0 - 0 Milton Keynes Dons    
17:51 ENG2 88     Portsmouth 2 - 1 Newport County J. Myrie-Williams
17:51 ENCF 81 L. Nolan Southport 1 - 0 Boreham Wood    
17:51 SCOC 88     Ayr United 2 - 1 Dumbarton S. Stanton
17:50 NIRP 87 J. Donnelly Cliftonville 2 - 1 Ballymena United    
17:50 ENCF 82 F. Raymond Dagenham & Redbridge 1 - 0 York City    
17:50 MEX2 C 64 F. Monserrat Venados 1 - 0 Potros UAEM    
17:50 SCO2 85     Arbroath 0 - 1 Montrose G. Fraser
17:50 CHI2 2ndP 84 A. Gonzalez Copiapó 1 - 2 Rangers    
17:50 SCO2 84 D. Cox Forfar Athletic 2 - 3 Berwick Rangers    
17:50 ENCF 83     Macclesfield Town 0 - 2 Aldershot Town M. McClure
17:50 ENCF 83     Woking 2 - 4 Maidstone United Y. Odubade
17:50 ENCF 82     Guiseley 0 - 3 Dover Athletic R. Miller
17:50 SCO2 81     Clyde 2 - 3 Stirling Albion D. Smith
17:50 ENG2 79 J. Akinde Barnet 3 - 1 Cheltenham Town    
17:50 ARG2 M 31 D. Akerman Deportivo Morón 1 - 0 Comunicaciones    
17:48 NIRP 86     Ballinamallard United 1 - 2 Linfield S. Lowry
17:48 SCO1 85 N. Cadden Livingston 4 - 1 Airdrieonians    
17:48 ENG2 81 J. Proctor Carlisle United 0 - 2 Crewe Alexandra    
17:48 ENG2 77 J. Akinde Barnet 2 - 1 Cheltenham Town    
17:46 SCOC 81 K. Oyenuga Greenock Morton 0 - 1 Dunfermline Athletic    
17:46 ENG1 80 G. Thomas Coventry City 1 - 0 Bristol Rovers    
17:45 SPA2 82 I. Lichnovsky Real Valladolid 1 - 2 Gimnàstic Tarragona    
17:45 ENG2 80 K. Vassell Blackpool 2 - 1 Hartlepool United    
17:45 ENG2 78     Exeter City 0 - 3 Yeovil Town A. Lacey
17:45 ENCF 78     Wrexham 1 - 1 Torquay United J. Reid
17:45 ENG2 77 L. James Exeter City 0 - 2 Yeovil Town    
17:44 SCOC 82 M. Rose Ayr United 2 - 1 Dumbarton    
17:44 SCOC 80     Hibernian 1 - 1 Falkirk L. Leahy
17:44 SCO2 78     Clyde 2 - 2 Stirling Albion R. Kavanagh
17:44 ENG1 76 T. Anderson Chesterfield 1 - 3 Rochdale    
17:43 SCO2 76 A. Smith Annan Athletic 1 - 0 Cowdenbeath    
17:43 ITA (W) 90+2 S. Iannella Cuneo (W) 2 - 2 Como 2000 (W)    
17:43 ITA (W) 84     Brescia (W) 1 - 2 Fiorentina (W) T. Bonetti
17:43 ITA (W) 83     Chieti (W) 2 - 6 Tavagnacco (W) E. Camporese
17:43 ITA (W) 80 S. Iannella Cuneo (W) 1 - 2 Como 2000 (W)    
17:43 ITA (W) 78 A. Stivaletta Chieti (W) 2 - 5 Tavagnacco (W)    
17:43 ITA (W) 75     Cuneo (W) 0 - 2 Como 2000 (W) K. Coppola
17:43 ITA (W) 71     Chieti (W) 1 - 5 Tavagnacco (W) P. Brumana
17:43 ITA (W) 54     Chieti (W) 1 - 4 Tavagnacco (W) P. Brumana
17:43 ITA (W) 39     Chieti (W) 1 - 3 Tavagnacco (W) R. Sardu
17:43 ITA (W) 38 S. Gama Brescia (W) 1 - 1 Fiorentina (W)    
17:43 ITA (W) 35     Cuneo (W) 0 - 1 Como 2000 (W) K. Coppola
17:43 ITA (W) 31 A. Carrozzi Chieti (W) 1 - 2 Tavagnacco (W)    
17:43 ITA (W) 14     Chieti (W) 0 - 2 Tavagnacco (W) P. Brumana
17:43 ITA (W) 11     Chieti (W) 0 - 1 Tavagnacco (W) A. Innerhuber
17:42 POL2 78 K. Słaby Sandecja Nowy Sącz 4 - 1 Kluczbork    
17:42 SCOC 77     Hibernian 1 - 1 Falkirk C. Sibbald
17:42 ENG1 77 P. Anderson Northampton Town 0 - 0 Oxford United    
17:42 U-19 Gr2 75 C. Herc Slovakia U19 4 - 0 Cyprus U19    
17:42 ENG2 73     Exeter City 0 - 2 Yeovil Town A. Krysiak
17:41 ENCF 73 O. Afolayan Solihull Moors 2 - 4 Barrow    
17:40 ENCF 75     Woking 2 - 3 Maidstone United J. Loza
17:40 CHI2 2ndP 74     Copiapó 1 - 2 Rangers J. Verdugo
17:40 ENG2 77     Portsmouth 2 - 1 Newport County A. Samuel
17:40 SCOC 75 E. Ambrose Hibernian 1 - 0 Falkirk    
17:40 IREP 73     Cork City 2 - 1 Dundalk D. McMillan
17:40 ENG2 70 C. Weston Barnet 1 - 1 Cheltenham Town    
17:39 SCO2 77     Forfar Athletic 1 - 3 Berwick Rangers G. Rutherford
17:39 ENG2 70     Exeter City 0 - 2 Yeovil Town S. Harrison
17:37 SPA2 74     Real Valladolid 1 - 2 Gimnàstic Tarragona Manu Barreiro
17:37 ENG2 74     Blackpool 1 - 1 Hartlepool United N. Thomas
17:37 SCO2 74     Forfar Athletic 1 - 2 Berwick Rangers A. Murrell
17:37 ENG1 70 L. Taylor AFC Wimbledon 0 - 2 Southend United    
17:37 ENG2 67     Cambridge United 0 - 0 Stevenage S. Schumacher
17:37 ENCF 66 K. Green Solihull Moors 1 - 4 Barrow    
17:36 ENG1 71     Oldham Athletic 1 - 1 Sheffield United K. Freeman
17:36 ITA (W) 84 V. Pirone Mozzanica (W) 6 - 1 Luserna (W)    
17:36 ITA (W) 77 V. Pirone Mozzanica (W) 5 - 1 Luserna (W)    
17:36 ITA (W) 67     Zaccaria (W) 0 - 5 Verona (W) M. Piemonte
17:36 ITA (W) 63     Zaccaria (W) 0 - 4 Verona (W) S. Osetta
17:36 ITA (W) 42 L. Alborghetti Mozzanica (W) 4 - 1 Luserna (W)    
17:36 ITA (W) 41     Zaccaria (W) 0 - 3 Verona (W) F. Di Criscio
17:36 ITA (W) 37     Zaccaria (W) 0 - 2 Verona (W) M. Gabbiadini
17:36 ITA (W) 34     Brescia (W) 0 - 1 Fiorentina (W) A. Parisi
17:36 ITA (W) 28 G. Pellegrinelli Mozzanica (W) 3 - 1 Luserna (W)    
17:36 ITA (W) 24 G. Pellegrinelli Mozzanica (W) 2 - 1 Luserna (W)    
17:36 ITA (W) 24 V. Nagni Res Roma (W) 3 - 0 Jesina (W)    
17:36 ITA (W) 15 V. Pirone Mozzanica (W) 1 - 1 Luserna (W)    
17:36 ITA (W) 7     Mozzanica (W) 0 - 1 Luserna (W) A. Cama
17:36 ITA (W) 5 A. Caruso Res Roma (W) 2 - 0 Jesina (W)    
17:36 ITA (W) 4     Zaccaria (W) 0 - 1 Verona (W) M. Giugliano
17:36 ITA (W) 3 M. Martinovic Res Roma (W) 1 - 0 Jesina (W)    
17:35 SCOC 71     Ayr United 2 - 1 Dumbarton G. Fleming
17:35 ENG2 70     Accrington Stanley 0 - 1 Grimsby Town A. Asante
17:34 ENCF 68     Woking 2 - 2 Maidstone United J. Loza
17:34 U-19 Gr2 68 S. Štefanec Slovakia U19 3 - 0 Cyprus U19    
17:33 ENG1 71     Bury 0 - 0 Fleetwood Town M. Schwabl
17:33 ENG2 69 T. Lapslie Colchester United 2 - 0 Luton Town    
17:33 ENG2 69     Portsmouth 2 - 0 Newport County J. Labadie
17:33 ENCF 67     Guiseley 0 - 2 Dover Athletic R. Modeste
17:32 ENG1 66     Shrewsbury Town 0 - 2 Bolton Wanderers A. Le Fondre
17:32 ENCF 63 K. Cadogan Sutton United 4 - 1 North Ferriby United    
17:31 ENG1 65     Coventry City 0 - 0 Bristol Rovers D. Leadbitter
17:31 ENG2 62     Morecambe 1 - 3 Mansfield Town M. Benning
17:29 ENG1 64     AFC Wimbledon 0 - 2 Southend United S. Cox
17:29 ENG2 62     Exeter City 0 - 1 Yeovil Town F. Zoko
17:29 CHI2 2ndP 63     Copiapó 1 - 1 Rangers P. Ramírez
17:29 SCO2 63 D. Gormley Clyde 2 - 1 Stirling Albion    
17:28 ENG2 64 N. Danns Blackpool 1 - 1 Hartlepool United    
17:28 ENG2 61 M. Weston Wycombe Wanderers 0 - 1 Notts County    
17:28 ENG1 60 D. Donohue Chesterfield 1 - 3 Rochdale    
17:26 SCO1 63     Stenhousemuir 0 - 2 Albion Rovers Ross Stewart
17:26 CHI2 2ndP 61 J. Guarino Copiapó 1 - 1 Rangers    
17:26 ENG2 60     Carlisle United 0 - 2 Crewe Alexandra J. Bowery
17:25 SCO1 62 D. Mullen Livingston 3 - 1 Airdrieonians    
17:25 SCOC 61 D. McManus Raith Rovers 1 - 1 Queen of the South    
17:25 ENCF 59     Macclesfield Town 0 - 1 Aldershot Town K. Benyu
17:25 ENCF 55 A. Cook Tranmere Rovers 1 - 0 Braintree Town    
17:23 ENCF 58 A. Obileye Eastleigh 1 - 1 Gateshead    
17:23 ENG2 55     Morecambe 1 - 3 Mansfield Town D. Rose
17:22 SCOC 57     Hibernian 0 - 0 Falkirk L. Kidd
17:22 ENG2 59 K. Naismith Portsmouth 2 - 0 Newport County    
17:22 SCO1 58     Stenhousemuir 0 - 1 Albion Rovers Ross Stewart
17:22 POL2 58 M. Małkowski Sandecja Nowy Sącz 3 - 1 Kluczbork    
17:22 ENCF 57     Eastleigh 0 - 1 Gateshead G. Mafuta
17:22 SCO1 56     Brechin City 1 - 1 East Fife C. Duggan
17:22 ENCF 55     Solihull Moors 0 - 4 Barrow R. Bennett
17:21 ENG1 56 A. Nsiala Shrewsbury Town 0 - 1 Bolton Wanderers    
17:21 ENG2 53     Wycombe Wanderers 0 - 1 Notts County M. O'Connor
17:20 POL2 55 M. Gałecki Sandecja Nowy Sącz 2 - 1 Kluczbork    
17:19 SCO1 54 S. Taggart Alloa Athletic 2 - 1 Queen's Park    
17:19 ENG2 50 D. Tutonda Barnet 0 - 1 Cheltenham Town    
17:19 ENG1 55 J. McCourt Northampton Town 0 - 0 Oxford United    
17:19 SCO2 53     Clyde 1 - 1 Stirling Albion D. Smith
17:19 ENG1 51 K. Dennis Chesterfield 1 - 3 Rochdale    
17:18 ENG1 53 M. Taylor Northampton Town 0 - 0 Oxford United    
17:18 ENG1 53     Northampton Town 0 - 0 Oxford United S. Eastwood
17:17 ENG2 51 S. Miller Carlisle United 0 - 1 Crewe Alexandra    
17:17 SCO2 48 D. Gair Edinburgh City 2 - 0 Elgin City    
17:17 SPA2 54 Juan Villar Real Valladolid 1 - 1 Gimnàstic Tarragona    
17:16 ENG1 51     Shrewsbury Town 0 - 1 Bolton Wanderers M. Beevers
17:16 SPA2 53     Real Valladolid 0 - 1 Gimnàstic Tarragona Xavi Molina
17:16 ENG2 52     Portsmouth 1 - 0 Newport County S. Rigg
17:16 SCOC 52 R. Docherty Ayr United 2 - 1 Dumbarton    
17:15 ENCF 48     Sutton United 3 - 1 North Ferriby United R. Tinkler
17:14 SCOC 51 R. Crawford Ayr United 2 - 1 Dumbarton    
17:14 ENG1 50     Oldham Athletic 1 - 1 Sheffield United J. O'Shea
17:14 ENCF 47 G. Harry Wrexham 1 - 0 Torquay United    
17:12 ENCF 13 R. Deacon Sutton United 1 - 0 North Ferriby United    
17:12 NIRP 51     Ballinamallard United 1 - 1 Linfield A. Burns
 
 
 
 
 
Matches - Statistics  
Soccer 74
Basketball 145
Tennis 61
Not Started yet 0
At half time 0
In play 10
Finished 337
Cancelled 4
351 matches today! Click to view!
0 matches with volume more than 200.000 today! Click to view!
61 odd changes in the past 150'! Click to view!
18 news items today! Click to view!
0 matches in BetoNews List today! Click to view!
14 matches are played live now'! Click to view!
0 matches are played in Asia'! Click to view!