Username: Password:    Register
 




e-mail:
info@betonews.com




 
Matches  
       
SN Date/Time Champ. Home Team - Away Team Status Score F/T H/T More
1 21/10/17 06:00 WNBL Adelaide Lightning (W) - Bendigo Spirit (W) F/T only - - -
2 21/10/17 06:00 WNBL Dandenong Rangers (W) - Townsville Fire (W) F/T only - - -
3 21/10/17 06:00 JAP NPB Fukuoka Hawks - Tohoku Golden Eagles In. 6 4-3 4-3 -
4 21/10/17 06:30 JAP NPB Hiroshima Carp - Yokohama BayStars Ppd. - - -
5 21/10/17 07:00 RUS2 Luch Vladivostok - Olimpiyets 2nd (72) 1-2 1-2 0-0
6 21/10/17 07:00 JAP Cerezo Osaka - Ventforet Kofu 2nd (71) 2-0 2-0 1-0
7 21/10/17 07:00 JAP Omiya Ardija - Kashiwa Reysol 2nd (71) 0-1 0-1 0-1
8 21/10/17 07:00 JAP Sanfrecce Hiroshima - Kawasaki Frontale 2nd (68) 0-2 0-2 0-2
9 21/10/17 07:00 JAP Vegalta Sendai - Shimizu S-Pulse 2nd (70) 0-0 0-0 0-0
10 21/10/17 07:00 JAP Vissel Kobe - Sagan Tosu 2nd (70) 1-2 1-2 1-2
11 21/10/17 07:00 JAP2 Matsumoto Yamaga - Oita Trinita 2nd (72) 0-2 0-2 0-1
12 21/10/17 07:00 JAP2 Renofa Yamaguchi - Mito Hollyhock 2nd (72) 1-0 1-0 0-0
13 21/10/17 07:00 KOR KPB NC Dinos - Doosan Bears F/T only - - -
14 21/10/17 08:00 JAP Júbilo Iwata - Albirex Niigata 1st (27) 0-1 0-1 -
15 21/10/17 08:00 KOR PO Seoul - Suwon Bluewings 1st (30) 0-0 0-0 -
16 21/10/17 08:00 KOR PO Daegu - Incheon United 1st (30) 0-0 0-0 -
17 21/10/17 08:00 KOR PO Jeonnam Dragons - Pohang Steelers 1st (30) 1-0 1-0 -
18 21/10/17 08:00 KOR 2 Ansan Greeners - Seoul E-Land 1st (29) 0-0 0-0 -
19 21/10/17 08:00 KOR 2 Asan Mugunghwa - Gyeongnam 1st (29) 0-0 0-0 -
20 21/10/17 08:00 KOR 2 Bucheon 1995 - Suwon 1st (29) 0-0 0-0 -
21 21/10/17 08:00 O.C Adamson Soaring Falcons - De La Salle Green Archer F/T only - - -
22 21/10/17 08:00 U-19 Gr.2 (W) Slovenia U19 (W) - Kazakhstan U19 (W) 1st (29) 0-0 0-0 -
23 21/10/17 08:30 HKG S.S Kitchee - Rangers - - -
24 21/10/17 08:30 CHI2 Baoding Yingli Yitong - Qingdao Huanghai - - -
25 21/10/17 08:30 CHI2 Dalian Transcendence - Wuhan Zall - - -
26 21/10/17 08:30 CHI2 Hangzhou - Shenzhen - - -
27 21/10/17 08:30 CHI2 Meizhou Hakka - Zhejiang Yiteng - - -
28 21/10/17 08:30 CHI2 Nei Mongol Zhongyou - Beijing Renhe - - -
29 21/10/17 08:30 CHI2 Shanghai Shenxin - Shijiazhuang Ever Bright - - -
30 21/10/17 08:30 CHI2 Yunnan Lijiang - Dalian Yifang - - -
31 21/10/17 08:30 AUS NBL Adelaide - Sydney - - -
32 21/10/17 08:35 AUS Melbourne City - Wellington Phoenix - - -
33 21/10/17 09:00 JAP Tokyo - Consadole Sapporo - - -
34 21/10/17 09:00 JAP2 Gifu - Tokyo Verdy - - -
35 21/10/17 09:00 JAP2 Shonan Bellmare - Ehime - - -
36 21/10/17 09:00 RUS MHL E HC Altay - HC Irbis - - -
37 21/10/17 09:00 RUS MHL E Omskye Yastreby - HC Almetyevsk - - -
38 21/10/17 09:30 CHI Yanbian Funde - Henan Jianye - - -
39 21/10/17 10:00 GRESL U20 AEK Athens U20 - Atromitos U20 - - -
40 21/10/17 10:00 ROM2 S1 Academica Clinceni - Chindia Târgovişte - - -
41 21/10/17 10:00 ROM2 S1 Afumaţi - Ripensia Timişoara - - -
42 21/10/17 10:00 ROM2 S1 Baloteşti - Târgu Mureş - - -
43 21/10/17 10:00 ROM2 S1 Dunărea Călăraşi - Luceafărul Oradea - - -
44 21/10/17 10:00 ROM2 S1 Metaloglobus - Sportul Snagov - - -
45 21/10/17 10:00 ROM2 S1 Olimpia Satu Mare - Foresta Suceava - - -
46 21/10/17 10:00 ROM2 S1 Pandurii Târgu Jiu - ASU Poli Timişoara - - -
47 21/10/17 10:00 ROM2 S1 UTA Arad - Ştiinţa Miroslava - - -
48 21/10/17 10:00 O.C FEU Tamaraws - Ateneo Blue Eagles - - -
49 21/10/17 10:00 AUT U18 Vorarlberg U18 - Austria Wien U18 - - -
50 21/10/17 10:00 RUS VHL Chelmet Chelyabinsk - CSK VVS Samara - - -
51 21/10/17 10:15 CZE2 Olympia Praha - Vítkovice - - -
52 21/10/17 10:15 CZE2 Třinec - Pardubice - - -
53 21/10/17 10:30 GRESL U20 Asteras Tripolis U20 - Panionios U20 - - -
54 21/10/17 10:30 RUSP SKA Khabarovsk - Ufa - - -
55 21/10/17 10:30 WNBL Melbourne Boomers (W) - Perth Lynx (W) - - -
56 21/10/17 10:50 AUS Sydney - Western Sydney Wanderers - - -
57 21/10/17 11:00 KAZ Irtysh - Aktobe - - -
58 21/10/17 11:00 KAZ Kairat - Akzhayik - - -
59 21/10/17 11:00 VTB BC Enisey - BC Nizhny Novgorod - - -
60 21/10/17 11:00 GER U19 W Bayer Leverkusen U19 - Borussia Dortmund U19 - - -
61 21/10/17 11:00 RUS MHL E Belye Medvedi - Reaktor Nizhnekamsk - - -
62 21/10/17 11:00 UKR Burevesnik-SVSM - Novator - - -
63 21/10/17 11:00 GER U19 N/NO Chemnitzer FC U19 - Niendorfer TSV U19 - - -
64 21/10/17 11:00 SVK U19 DAC U19 - Žilina U19 - - -
65 21/10/17 11:00 U-19 Gr.2 (W) England U19 (W) - Wales U19 (W) - - -
66 21/10/17 11:00 GER U19 N/NO Hannover 96 U19 - Dynamo Dresden U19 - - -
67 21/10/17 11:00 JAP3 Kagoshima United - Azul Claro Numazu - - -
68 21/10/17 11:00 UKR Lokomotiv Kharkiv - Barkom Lviv - - -
69 21/10/17 11:00 POL U19 E MOSP Białystok U19 - Korona Kielce U19 - - -
70 21/10/17 11:00 GER U19 W MSV Duisburg U19 - Paderborn U19 - - -
71 21/10/17 11:00 SVK U19 Podbrezová U19 - Zemplín Michalovce U19 - - -
72 21/10/17 11:00 GER U19 W Schalke 04 U19 - Rot-Weiß Oberhausen U19 - - -
73 21/10/17 11:00 SVK U19 Spartak Trnava U19 - Slovan Bratislava U19 - - -
74 21/10/17 11:00 POL U19 E Stal Rzeszów U19 - Legia Warszawa U19 - - -
75 21/10/17 11:00 FRA U19 Gr.D Toulouse U19 - Nice OGC U19 - - -
76 21/10/17 11:00 SVK U19 Trenčín U19 - Ružomberok U19 - - -
77 21/10/17 11:00 GER U19 N/NO Union Berlin U19 - Holstein Kiel U19 - - -
78 21/10/17 11:00 GER U19 S/SW Unterhaching U19 - Freiburg U19 - - -
79 21/10/17 11:30 HKG S.S Wofoo Tai Po - Yuen Long - - -
80 21/10/17 11:30 KHL Kunlun Red Star - Admiral Vladivostok - - -
81 21/10/17 12:00 EST Nõmme Kalju - Paide - - -
82 21/10/17 12:00 EST Sillamäe Kalev - FCI Tallinn - - -
83 21/10/17 12:00 KAZ Taraz - Shakhter Karagandy - - -
84 21/10/17 12:00 LAT Babīte - Spartaks Jūrmala Canc. - - -
85 21/10/17 12:00 RUS2 Yenisey - Shinnik - - -
86 21/10/17 12:00 RUS3 Chelyabinsk - Ural II - - -
87 21/10/17 12:00 RUS3 Znamya Truda - Veles - - -
88 21/10/17 12:00 TUR2 Denizlispor - Adana Demirspor - - -
89 21/10/17 12:00 TUR2 İstanbulspor - Altınordu - - -
90 21/10/17 12:00 JAP Yokohama F. Marinos - Kashima Antlers - - -
91 21/10/17 12:00 JAP2 V-Varen Nagasaki - Nagoya Grampus - - -
92 21/10/17 12:00 VIE Quang Nam - Hoang Anh Gia Lai - - -
93 21/10/17 12:00 VIE Sanna Khanh Hoa - Da Nang - - -
94 21/10/17 12:00 TBL Uşak Üniversitesi - Darüşşafaka - - -
95 21/10/17 12:00 TUR U21 Akhisar Belediye U21 - Gençlerbirliği U21 - - -
96 21/10/17 12:00 UKR Dnipro Dnipropetrovsk - VK Vinnica - - -
97 21/10/17 12:00 ALG U21 Div1 DRB Tadjenanet U21 - NA Hussein Dey U21 - - -
98 21/10/17 12:00 RUS (W) Enisey Krasnoyarsk (W) - Dinamo Moskva (W) - - -
99 21/10/17 12:00 WC Q Gr.A (W) Kazakhstan (W) - Bosnia-Herzegovina (W) - - -
100 21/10/17 12:00 POL U19 W Lech Poznań U19 - Chrobry Głogów U19 - - -
101 21/10/17 12:00 ENG PL2 Div1 Manchester City U23 - Derby County U23 - - -
102 21/10/17 12:00 POL U19 W Miedź Legnica U19 - Piast Gliwice U19 - - -
103 21/10/17 12:00 POL U19 E Polonia Warszawa U19 - ŁKS Łódź U19 - - -
104 21/10/17 12:00 POL U19 E Progres Kraków U19 - Jagiellonia U19 - - -
105 21/10/17 12:00 JAP3 Ryūkyū - Tokyo U23 - - -
106 21/10/17 12:00 POL U19 E SMS Łódź U19 - Wisła Płock U19 - - -
107 21/10/17 12:00 POL U19 W Zielona Góra U19 - Salos Szczecin U19 - - -
108 21/10/17 12:00 MOS WS D. Kasatkina - Goerges J. - - -
109 21/10/17 12:00 KHL Spartak Moskva - Yugra Khanty Mansyisk - - -
110 21/10/17 12:00 RUS VHL Metallurg Novokuznetsk - Kunlun Red Star II - - -
111 21/10/17 12:15 POR2 Penafiel - Sporting CP II - - -
112 21/10/17 12:30 MON Iskra - Sutjeska - - -
113 21/10/17 12:30 POL2 Raków Częstochowa - Tychy 71 - - -
114 21/10/17 12:30 RUS2 Tambov - Sibir - - -
115 21/10/17 12:30 UZB Kokand-1912 - Navbahor - - -
116 21/10/17 12:30 VIE Ho Chi Minh City - Binh Duong - - -
117 21/10/17 12:30 TUR3 B Bandırmaspor - Kahramanmaraşspor - - -
118 21/10/17 12:30 TKBL Orman Gençlik (W) - Mersin BB (W) - - -
119 21/10/17 12:30 POL U19 W Pogoń Szczecin U19 - Warta GW U19 - - -
120 21/10/17 12:30 LUX WD L. Marozava / L. Kerkhove - K. Flipkens / E. Bouchard - - -
121 21/10/17 13:00 AZE Kapaz - Neftçi - - -
122 21/10/17 13:00 ARM Shirak - Pyunik - - -
123 21/10/17 13:00 GER2 Eintracht Braunschweig - Bochum - - -
124 21/10/17 13:00 GER2 Holstein Kiel - Arminia Bielefeld - - -
125 21/10/17 13:00 GER2 Union Berlin - Greuther Fürth - - -
126 21/10/17 13:00 GER R SW FSV Frankfurt - Hessen Kassel - - -
127 21/10/17 13:00 SPA1 Levante - Getafe - - -
128 21/10/17 13:00 ITA P Gr.C Atalanta U19 - Milan U19 - - -
129 21/10/17 13:00 BLR Naftan - Dinamo Brest - - -
130 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 1 Alta - Skeid - - -
131 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 1 Asker - Kjelsås - - -
132 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 1 Bærum - Follo - - -
133 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 1 Brumunddal - Grorud - - -
134 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 1 KFUM - Finnsnes - - -
135 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 1 Nybergsund - Raufoss - - -
136 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 1 Vålerenga II - HamKam - - -
137 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 2 Byåsen - Notodden - - -
138 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 2 Egersund - Hødd - - -
139 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 2 Fram - Odd II - - -
140 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 2 Hønefoss - Nest-Sotra - - -
141 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 2 Nardo - Bryne - - -
142 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 2 Vard - Fana - - -
143 21/10/17 13:00 NOR3 Gr 2 Vindbjart - Vidar - - -
144 21/10/17 13:00 UKR Olimpik Donetsk - Zirka - - -
145 21/10/17 13:00 UKR2 Sumy - Naftovyk-Ukrnafta - - -
146 21/10/17 13:00 POL3 Stargard Szczeciński - ROW Rybnik - - -
147 21/10/17 13:00 RUSP Tosno - Rostov - - -
148 21/10/17 13:00 RUS2 Orenburg - Avangard Kursk - - -
149 21/10/17 13:00 RUS2 Rotor Volgograd - Tom' Tomsk - - -
150 21/10/17 13:00 RUS3 Krylya Sovetov II - Anzhi-Junior Zelenodolsk - - -
151 21/10/17 13:00 RUS3 Neftekhimik - Nosta - - -
152 21/10/17 13:00 RUS3 Zenit Izhevsk - Kamaz - - -
153 21/10/17 13:00 RUS3 Kolomna - Dinamo St. Petersburg II - - -
154 21/10/17 13:00 RUS3 Pskov 747 - Tekstilshchik - - -
155 21/10/17 13:00 SVN Celje - Aluminij - - -
156 21/10/17 13:00 TURSL Osmanlıspor - Karabükspor - - -
157 21/10/17 13:00 UKR Ferro-ZNTU Zaporozhye - Dnipro Dnepropetrovsk - - -
158 21/10/17 13:00 TKBL Adana ASKİ (W) - Botaş (W) - - -
159 21/10/17 13:00 THA2 Ang Thong - Nakhon Pathom - - -
160 21/10/17 13:00 DEN2 Gr.1 B 93 - Frem - - -
161 21/10/17 13:00 THA2 Bangkok - Nong Bua Pitchaya - - -
162 21/10/17 13:00 BLR2 Belshina - Luch Minsk - - -
163 21/10/17 13:00 LAT2 BFC Daugavpils - Tukums - - -
164 21/10/17 13:00 RUS3 S Biolog - Dinamo Stavropol' - - -
165 21/10/17 13:00 THA2 Chiangmai - Chainat Hornbill - - -
166 21/10/17 13:00 RUS U21 CSKA Moskva U21 - Zenit U21 - - -
167 21/10/17 13:00 GER5 HAM Dassendorf - Niendorfer TSV - - -
168 21/10/17 13:00 UKR U21 Dynamo Kyiv U21 - Shakhtar Donetsk U21 - - -
169 21/10/17 13:00 GER U19 N/NO Eintracht Braunschw. U19 - RB Leipzig U19 - - -
170 21/10/17 13:00 ZMB Forest Rangers - Konkola Blades - - -
171 21/10/17 13:00 GER U19 N/NO Hertha BSC U19 - Hamburger SV U19 Ppd. - - -
172 21/10/17 13:00 LAT2 Jēkabpils - Staiceles Bebri Canc. - - -
173 21/10/17 13:00 GER U19 S/SW Kaiserslautern U19 - Hoffenheim U19 - - -
174 21/10/17 13:00 RUS3 Kaluga - Ararat Moskva - - -
175 21/10/17 13:00 THA2 Kasetsart - PTT Rayong - - -
176 21/10/17 13:00 GER U19 W Köln U19 - Bochum U19 - - -
177 21/10/17 13:00 LTU2 Koralas - Džiugas Telšiai - - -
178 21/10/17 13:00 THA2 Krabi - Army United - - -
179 21/10/17 13:00 POL U19 W Lechia Gdańsk U19 - Warta Poznań U19 - - -
180 21/10/17 13:00 BLR2 Lokomotiv Gomel - Baranovichi - - -
181 21/10/17 13:00 TUR (W) Nilufer Belediye (W) - Çanakkale Bld. (W) - - -
182 21/10/17 13:00 LAT2 Ogre - Auda Canc. - - -
183 21/10/17 13:00 BLR2 Osipovichy - Granit - - -
184 21/10/17 13:00 TUR U21 Osmanlıspor U21 - Karabükspor U21 - - -
185 21/10/17 13:00 GER U19 N/NO Osnabrück U19 - Werder Bremen U19 - - -
186 21/10/17 13:00 LTU2 Palanga - Trakai II - - -
187 21/10/17 13:00 LTU2 Panevėžys - Dainava - - -
188 21/10/17 13:00 THA2 Prachuap - Songkhla United - - -
189 21/10/17 13:00 LAT2 Progress / AFA Olaine - Grobiņa - - -
190 21/10/17 13:00 U-19 Gr.6 (W) Republic of Ireland U19 (W) - Latvia U19 (W) - - -
191 21/10/17 13:00 LAT2 Rēzekne / BJSS - JDFS Alberts - - -
192 21/10/17 13:00 THA2 Samut Songkhram - Lampang - - -
193 21/10/17 13:00 U-19 Gr.10 (W) Scotland U19 (W) - Hungary U19 (W) - - -
194 21/10/17 13:00 LMKL Siauliai Universitetas (W) - Umergės MKK (W) - - -
195 21/10/17 13:00 LAT2 Smiltene - Preiļu BJSS - - -
196 21/10/17 13:00 BLR2 Smolevichy-STI - Slonim - - -
197 21/10/17 13:00 RUS3 Sokol Saratov - Ryazan - - -
198 21/10/17 13:00 GER U19 N/NO St. Pauli U19 - Wolfsburg U19 - - -
199 21/10/17 13:00 LTU2 Stumbras II - Žalgiris II - - -
200 21/10/17 13:00 U-19 Gr.9 (W) Sweden U19 (W) - Belarus U19 (W) - - -
201 21/10/17 13:00 LTU2 Tauras - Šilutė - - -
202 21/10/17 13:00 THA2 Trat - Air Force Central - - -
203 21/10/17 13:00 U-19 Gr.10 (W) Turkey U19 (W) - Armenia U19 (W) - - -
204 21/10/17 13:00 TUR3 K Tuzlaspor - Mersin İdmanyurdu - - -
205 21/10/17 13:00 LTU2 Utenis II - Banga - - -
206 21/10/17 13:00 LAT2 Valmiera / BSS - RTU - - -
207 21/10/17 13:00 LTU2 Vilniaus Vytis - Nevėžis - - -
208 21/10/17 13:00 POL U19 E Wisła Kraków U19 - Motor Lublin U19 - - -
209 21/10/17 13:00 TUR U21 Yeni Malatyaspor U21 - Trabzonspor U21 - - -
210 21/10/17 13:15 SCLC Hibernian - Celtic - - -
211 21/10/17 13:30 ENGP Chelsea - Watford - - -
212 21/10/17 13:30 GER R NO BAK '07 - Germania Halberstadt - - -
213 21/10/17 13:30 GER R NO Hertha BSC II - ZFC Meuselwitz - - -
214 21/10/17 13:30 MON Grbalj - Dečić - - -
215 21/10/17 13:30 MON Petrovac - Rudar - - -
216 21/10/17 13:30 MON Zeta - Kom - - -
217 21/10/17 13:30 SCOP Rangers - Aberdeen Ppd. - - -
218 21/10/17 13:30 SIN SL Young Lions - Geylang International - - -
219 21/10/17 13:30 U-17 W.C Mali U17 - Ghana U17 - - -
220 21/10/17 13:30 IRAN2 Aluminium Arak - Khouneh Be Khouneh Babol - - -
221 21/10/17 13:30 RUS3 S Angusht - Armavir - - -
222 21/10/17 13:30 FAR2 B68 - ÍF II - - -
223 21/10/17 13:30 IRAN2 Baderan - Shahrdari Mahshahr - - -
224 21/10/17 13:30 TUR3 B Bugsaşspor - Gümüşhanespor - - -
225 21/10/17 13:30 U-19 Gr.9 (W) Czech Republic U19 (W) - Bulgaria U19 (W) - - -
226 21/10/17 13:30 TUR3 K Etimesgut - Keçiörengücü - - -
227 21/10/17 13:30 IRAN2 Fajr Sepasi - Rah Ahan - - -
228 21/10/17 13:30 TUR3 B Hacettepe - Pendikspor - - -
229 21/10/17 13:30 FAR2 HB II - Suduroy - - -
230 21/10/17 13:30 FAR2 KÍ II - AB - - -
231 21/10/17 13:30 RUS3 S Legion Dynamo - Kuban' Krasnodar II - - -
232 21/10/17 13:30 GER5 NO-N Lichtenberg - Optik Rathenow - - -
233 21/10/17 13:30 TUR3 B Niğde Belediyespor - Anadolu Selçukspor - - -
234 21/10/17 13:30 RUS3 S SKA Rostov-na-Donu - Afips - - -
235 21/10/17 13:30 FAR2 Víkingur II - Giza / Hoyvík - - -
236 21/10/17 13:30 GER5 SCH-H Weiche Flensburg II - Schilksee - - -
237 21/10/17 13:35 CHI Tianjin Quanjian - Hebei CFFC - - -
238 21/10/17 13:45 IRAN2 Machine Sazi - Oxin Alborz - - -
239 21/10/17 14:00 ALB Luftëtari Gjirokastër - Kukësi - - -
240 21/10/17 14:00 ALB Lushnja - Laçi - - -
241 21/10/17 14:00 ALB2 Gr.B Tirana - Turbina Cërrik - - -
242 21/10/17 14:00 GER3 Magdeburg - Unterhaching - - -
243 21/10/17 14:00 GER3 Meppen - Fortuna Köln - - -
244 21/10/17 14:00 GER3 Paderborn - Aalen - - -
245 21/10/17 14:00 GER3 Preußen Münster - Karlsruher SC - - -
246 21/10/17 14:00 GER3 Rot-Weiß Erfurt - Hallescher FC - - -
247 21/10/17 14:00 GER3 Werder Bremen II - Sportfreunde Lotte - - -
248 21/10/17 14:00 GER3 Würzburger Kickers - Wehen Wiesbaden - - -
249 21/10/17 14:00 GER R B 1860 Rosenheim - Bayreuth - - -
250 21/10/17 14:00 GER R B Garching - Schweinfurt - - -
251 21/10/17 14:00 GER R B Greuther Fürth II - Unterföhring - - -
252 21/10/17 14:00 GER R B Ingolstadt II - Eichstätt - - -
253 21/10/17 14:00 GER R B Nürnberg II - Wacker Burghausen - - -
254 21/10/17 14:00 GER R B Seligenporten - Pipinsried - - -
255 21/10/17 14:00 GER R SW Astoria Walldorf - TSV Steinbach - - -
256 21/10/17 14:00 GER R SW Eintracht Stadtallendorf - Schott Mainz - - -
257 21/10/17 14:00 GER R SW Koblenz - Hoffenheim II - - -
258 21/10/17 14:00 GER R SW Mainz 05 II - Elversberg - - -
259 21/10/17 14:00 GER R SW Saarbrücken - Stuttgart II - - -
260 21/10/17 14:00 GER R SW Stuttgarter Kickers - Röchling Völklingen - - -
261 21/10/17 14:00 GER R W Borussia Dortmund II - Wuppertaler SV - - -
262 21/10/17 14:00 GER R W Erndtebrück - Köln II - - -
263 21/10/17 14:00 GER R W Rödinghausen - Wattenscheid 09 - - -
264 21/10/17 14:00 GER R W Viktoria Köln - Wegberg-Beeck - - -
265 21/10/17 14:00 GER N Lübeck - Germania Egestorf - - -
266 21/10/17 14:00 MLD Petrocub - Milsami - - -
267 21/10/17 14:00 UKR2 Kolos Kovalivka - Rukh Vynnyky - - -
268 21/10/17 14:00 UKR2 Kremin' - Cherkaskyi Dnipro - - -
269 21/10/17 14:00 UKR2 Poltava - Hirnyk-Sport - - -
270 21/10/17 14:00 POL3 Jastrzębie - Rozwój Katowice - - -
271 21/10/17 14:00 POL3 Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo - - -
272 21/10/17 14:00 RUS3 Chertanovo - CRFSO Smolensk - - -
273 21/10/17 14:00 SWE2 GAIS - Norrby - - -
274 21/10/17 14:00 SWE2 Gefle - Frej - - -
275 21/10/17 14:00 SWE3 S Oskarshamns AIK - Landskrona - - -
276 21/10/17 14:00 FIN2 Gnistan - Jaro - - -
277 21/10/17 14:00 FIN2 GrIFK - Haka - - -
278 21/10/17 14:00 FIN2 Honka - TPS - - -
279 21/10/17 14:00 FIN2 KPV - OPS - - -
280 21/10/17 14:00 FIN2 Oulu - EIF - - -
281 21/10/17 14:00 UZB Bunyodkor - Shortan - - -
282 21/10/17 14:00 UZB Buxoro - Pakhtakor - - -
283 21/10/17 14:00 KEN Chemelil - Western Stima Ppd. - - -
284 21/10/17 14:00 KEN Gor Mahia - SoNy Sugar Ppd. - - -
285 21/10/17 14:00 KEN Muhoroni Youth - Leopards Ppd. - - -
286 21/10/17 14:00 KEN Nakumatt - Kariobangi Sharks Ppd. - - -
287 21/10/17 14:00 KEN Nzoia United - Homeboyz Ppd. - - -
288 21/10/17 14:00 KEN Nzoia United - Tusker - - -
289 21/10/17 14:00 KEN Ulinzi Stars - Gor Mahia F/T only - - -
290 21/10/17 14:00 GER5 BRE Aumund-Vegesack - Blumenthaler SV - - -
291 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.5 Avântul Reghin - Industria Galda de Jos - - -
292 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.1 Avântul Valea Mărului - Focşani - - -
293 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.5 Avrig - Viitorul Ghimbav - - -
294 21/10/17 14:00 TB2L Bakirkoy Basket - Karesi Spor - - -
295 21/10/17 14:00 TUR3 K Bodrumspor - Tokatspor - - -
296 21/10/17 14:00 GER5 NO-N BSC Süd 05 - Torgelower SV Greif - - -
297 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.5 Comuna Recea - Unirea Dej - - -
298 21/10/17 14:00 ALG U21 Div1 CR Belouizdad U21 - CS Constantine U21 - - -
299 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.4 CS U Craiova II - Millenium Giarmata - - -
300 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.1 Csikszereda - Hărman - - -
301 21/10/17 14:00 GER5 BAY-S Dachau - Sonthofen - - -
302 21/10/17 14:00 GER5 NO-S Eilenburg - Bischofswerdaer FV - - -
303 21/10/17 14:00 GER5 RHE-P Eintracht Trier - Pirmasens - - -
304 21/10/17 14:00 RUS3 Energomash Belgorod - Dinamo Bryansk - - -
305 21/10/17 14:00 TUR3 K Eyüpspor - Kastamonuspor - - -
306 21/10/17 14:00 GER5 BAY-N Gebenbach - Bayern Hof - - -
307 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.4 Ghiroda - Şirineaşa - - -
308 21/10/17 14:00 GER5 BAD-W Göppinger SV - Reutlingen - - -
309 21/10/17 14:00 DEN2 Gr.2 Greve - Middelfart - - -
310 21/10/17 14:00 GER5 SCH-H Heider SV - Wankendorf - - -
311 21/10/17 14:00 GER5 BAY-S Heimstetten - Kornburg - - -
312 21/10/17 14:00 GER5 BAY-S Holzkirchen - Chiemgau Traunstein - - -
313 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.5 Iernut - Universitatea Cluj - - -
314 21/10/17 14:00 TUR (W) İller Bankası (W) - Galatasaray (W) - - -
315 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.2 Înainte Modelu - Victoria Traian - - -
316 21/10/17 14:00 TUR3 K İnegölspor - Sancaktepe Belediye - - -
317 21/10/17 14:00 GER5 NO-S International Leipzig - Lok Stendal - - -
318 21/10/17 14:00 GER5 BAY-S Ismaning - Kottern - - -
319 21/10/17 14:00 TUR3 B Karşıyaka - Zonguldak Kömürspor - - -
320 21/10/17 14:00 BLR2 Khimik Svetlogorsk - Ynergetyk-BDU - - -
321 21/10/17 14:00 GER5 BAY-S Kirchanschöring - Pullach - - -
322 21/10/17 14:00 TUR3 B Kırklarelispor - Altay - - -
323 21/10/17 14:00 TUR3 K Kocaeli Birlikspor - Afjet Afyonspor - - -
324 21/10/17 14:00 RUS3 S Krasnodar II - Anzhi II - - -
325 21/10/17 14:00 GER5 BAY-S Landsberg - Schwaben Augsburg - - -
326 21/10/17 14:00 BLR2 Lida - Orsha - - -
327 21/10/17 14:00 ZMB Lumwana Radiants - Zanaco - - -
328 21/10/17 14:00 DEN2 Gr.2 Marienlyst - Avarta - - -
329 21/10/17 14:00 UKR U21 Mariupol' U21 - Zorya Luhansk U21 - - -
330 21/10/17 14:00 TUR3 K Menemen Belediyespor - Hatayspor - - -
331 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.2 Metalul Buzău - Farul Constanţa - - -
332 21/10/17 14:00 SVN2 Mura - Krka - - -
333 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.4 Șoimii Lipova - Filiaşi - - -
334 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.1 Olimpic Cetate - Aerostar Bacău - - -
335 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.2 Olteniţa - Voluntari II - - -
336 21/10/17 14:00 ALG U21 Div1 Olympique Médéa U21 - JS Saoura U21 - - -
337 21/10/17 14:00 SVK U19 Partizán Bardejov U19 - Prešov U19 - - -
338 21/10/17 14:00 GER5 NO-S Plauen - Askania Bernburg - - -
339 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.1 Popești-Leordeni - Aninoasa - - -
340 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.1 Roman - Oţelul - - -
341 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.1 Sănătatea Darabani - Metalosport Galaţi - - -
342 21/10/17 14:00 TUR3 K Sarıyer - Amed SK - - -
343 21/10/17 14:00 RUS3 Saturn Ramenskoye - Zorkiy - - -
344 21/10/17 14:00 GER5 NO-S Schott Jena - Krieschow - - -
345 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.4 Şcolar Reşiţa - Cetate Deva - - -
346 21/10/17 14:00 TUR3 B Silivrispor - Şanlıurfaspor - - -
347 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.2 Spartac București - Axiopolis - - -
348 21/10/17 14:00 RUS3 S Spartak Vladikavkaz - Akademiya Futbola - - -
349 21/10/17 14:00 ROM3 Gr.1 Târgu Secuiesc - Odorheiu Secuiesc - - -
350 21/10/17 14:00 BLR2 Tarpeda - Smorgon - - -
351 21/10/17 14:00 RUS MHL E Tyumenskiy Legion - Avto Ekaterinburg - - -
352 21/10/17 14:00 GER5 NO-S Union Sandersdorf